Aktualności

Nowa jakość na oddziałach szpitala bródnowskiego

2018.10.17 10:10 , aktualizacja: 2018.10.17 14:20

Autor: oprac. Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • sala dla pacjentów Dotacja w wysokości 10 mln...
  • od lewej : Adam Struzik Uroczystość była okazją do...
  • Pieniądze trafiły do...
  • pokój zabiegowy W tym roku Samorząd...

Odnowione oddziały chorób wewnętrznych, diabetologii i endokrynologii oraz otolaryngologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego są już dostępne dla pacjentów. Ich remont był możliwy dzięki środkom Samorządu Województwa Mazowieckiego, który przekazał na ten cel ponad 10 mln zł.

 

W uroczystym otwarciu uczestniczył m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Zespół oddziałów chorób wewnętrznych diabetologii i endokrynologii hospitalizuje rocznie około 1,3 tys. pacjentów. Ze względu na ogromną rotację oddział wymagał modernizacji i odnowienia. Wykonano szereg robót ogólnobudowlanych i instalacyjnych. Udało się także zakupić specjalistyczne wyposażenie medyczne, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zmodernizowanego zespołu oddziałów.

 

– Zakończona właśnie inwestycja to wymowny dowód dbałości o zdrowie, bezpieczeństwo i oczekiwania pacjentów. Zdaję sobie sprawę, że potrzeby są ogromne, bo szpitale to miejsca, które wymagają ciągłych nakładów finansowych i dostosowania do nowych standardów leczenia. Jednak patrząc na zmiany, które zachodzą w mazowieckich placówkach – w tym w Szpitalu Bródnowskim, a przede wszystkim na każde uratowane życie – widzę, że jest to wysiłek wart śmiałych decyzji. Ogromnym atutem Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego są wykwalifikowani i zaangażowani w swoją pracę lekarze oraz pielęgniarki, wysokiej klasy sprzęt medyczny, jak również indywidualne, życzliwe podejście do każdego pacjenta – gratulował marszałek Adam Struzik.

 

Prace prowadzone były także na oddziale otolaryngologii. Oddział dostosowano do obecnie obowiązujących wytycznych sanitarnych i technicznych. Zmodernizowano sale pacjentów, ciągi komunikacyjne, pomieszczenia pomocnicze i służbowe. Udało się także wymienić wszystkie instalacje.

 

– Bierzemy współodpowiedzialność za zdrowie mieszkańców Mazowsza. Dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego pacjenci Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego mają dostęp do najnowszych metod leczenia i dobrego sprzętu. W trakcie leczenia przebywają w najlepszych warunkach, pod opieką wykwalifikowanego personelu – wylicza członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Otwarcie odnowionych oddziałów stało się okazją do wręczenia prezes szpitala Teresie Bogiel Medalu Pamiątkowego „Pro Masovia”. Odznaczenie wręczył marszałek Adam Struzik.

 

W bieżącym roku w szpitalu prowadzonych jest 13 zadań, których realizację dofinansowuje samorząd Mazowsza. W sumie z budżetu województwa szpital otrzymał 37 mln zł.

Liczba wyświetleń: 602

powrót