Aktualności

Środki unijne na poprawę efektywności energetycznej budynków szpitala w Sierpcu

2018.10.18 12:45 , aktualizacja: 2018.10.18 13:13

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

marszałek Adam Struzik i dyrektor SPZZOZ w Sierpcu Rafał Wiśniewski trzymają w rękach czek opiewający na kwotę 2,8 mln zł Dzięki ponad 2,8 mln zł...

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu sierpeckiego i okolic. Już niebawem szpital powiatowy w Sierpcu przejdzie kompleksową termomodernizację.

 

Decyzją Zarządu  Województwa Mazowieckiego inwestycja otrzyma ponad 2,8 mln zł wsparcia unijnego w ramach RPO WM 2014–2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i dyrektor SPZZOZ w Sierpcu Rafał Wiśniewski.

 

Termomodernizacja będzie wykonana w czterech połączonych ze sobą budynkach szpitala w Sierpcu. Obiekty zostaną docieplone. Pojawią się również nowe okna, drzwi oraz grzejniki wraz z instalacją zaworów termostatycznych i podpionowych. Modernizację przejdzie także węzeł cieplny c.o. i c.w.u. Poza tym w budynkach zainstalowane będą 32 kolektory słoneczne na potrzeby c.w.u.. Pojawi się też energooszczędne oświetlenie wspomagane poprzez 160 paneli fotowoltaicznych.

 

– Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej budynków i do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych – zaznaczył marszałek Adam Struzik.

 

Liczba wyświetleń: 256

powrót