Aktualności

Edukacyjne półkolonie w muzeum

2019.02.13 12:35 , aktualizacja: 2019.02.14 10:18

Autor: Beata Woźniak, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • do wspólnego zdjęcia ustawili się wszyscy uczestnicy zajęć Uśmiechnięte twarze...
  • dzieci wykonują zadania plastyczne, seidząc przy stołach Warszataty kreatywne...
  • dzieci skupione są wokół eksponatów muzeum Zajęcia w Powozowni (fot....
  • dzieci głaszczą konie W ramach zajęć z...
  • zwiedzanie sal muzealnych, przed obrazem stoi grupa dzieci z historykiem sztuki Zajęcia odbywały się w...
  • prace plastyczne dzieci Niejeden uczestnik...

Ferie na Mazowszu już za nami. Jedną z placówek, które organizowały czas najmłodszym było Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Z edukacyjnych półkolonii skorzystali młodzi Mazowszanie w wieku 7–14 lat.

 

W trakcie pobytu dzieci spędziły czas, ucząc się i bawiąc, w Zespole Pałacowo–Parkowym w Opinogórze. Cykl zajęć o historii sztuki, spotkania z hipoterapeutą oraz architektem krajobrazu, warsztaty muzyczne i kreatywne – to przykładowe atrakcje, z jakich mogli skorzystać uczestnicy półkolonii.

 

Dzieci zwiedziły wystawy stałe i poznały zbiory muzealne. Zajęcia prowadziła historyk sztuki. Najmłodsi słuchali ciekawych opowieści o historii rodu Krasińskich, wygodnie leżąc na specjalnie dla nich przygotowanych dywanach. Uczestnicy zdobyli szczegółową wiedzę o zbiorach muzeum („Portret Zofii z Jabłonowskich Fredro” Karla Gottlieba Schweikarta; „Polowanie cesarskie w Gödöllö” Wojciecha Kossaka). Atrakcją były zajęcia o ubiorze wzorowane na portretach Krasińskich oraz zwiedzanie neogotyckiego Zameczku oraz nowej wystawy powozów konnych, połączonej z zajęciami o życiu codziennym i obyczajowości w XIX w.

Uczestnicy ferii poznali szczegółową budowę i brzmienie instrumentów muzycznych, jakie znajdują się w obiektach Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, zagrały na prawdziwych organach kościelnych oraz rozwijały swoje umiejętności plastyczne poprzez kreatywne warsztaty.

W ramach zajęć z hipoterapeutą miały możliwość odbycia przejażdżek konnych, a wiedzę o zabytkowej roślinności oraz mieszkańcach ptaszarni zdobywały od architekta krajobrazu.

 

Zajęcia odbywały się w salach ekspozycyjnych i edukacyjnych obiektów Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

 

Liczba wyświetleń: 348

powrót