Aktualności

Nowe ambulanse dla wojewódzkich stacji pogotowia ratunkowego

2019.02.28 16:15 , aktualizacja: 2019.03.06 12:58

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

infografika, trzy ambulanse pogotowia ratuknowego, kolaż zdjęć Prawie 12 mln z budżetu...

Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla mazowieckich Meditransów. W sumie ponad 11,8 mln zł będzie przeznaczonych na zakup 23 nowych ambulansów. Dodatkowe środki otrzymają placówki w Płocku, Siedlcach, Ostrołęce i Warszawie.

 

– Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku ratowania życia ludzkiego liczy się szybka i profesjonalna pomoc. Stąd nasza decyzja o przeznaczeniu z budżetu Mazowsza znacznych środków na zakup nowych ambulansów w wojewódzkich stacjach pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego Meditrans na Mazowszu – podkreśla członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

5,8 mln zł otrzyma Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans w Warszawie. Dzięki dofinansowaniu placówce uda się kupić 11 nowych ambulansów. Ponad 2,6 mln zł trafi do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia w Płocku, która zakupi 5 pojazdów, z kolei Meditrans w Ostrołęce dostanie 2,1 mln zł na zakup 4 karetek. Łącznie zostanie zakupionych 20 ambulansów typu C, czyli tych najbardziej zaawansowanych, które posiadają specjalistyczny sprzęt do ratowania życia pacjentów.

 

Z kolei Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans w Siedlcach otrzyma pomoc w wysokości 1,2 mln zł. Dzięki tym środkom zakupi 3 karetki. Dwie z nich zostaną przeznaczone dla specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego, a jedna dla podstawowego zespołu ratownictwa medycznego.

 

Nowoczesne ambulanse są niezwykle potrzebne, bo w znaczący sposób zwiększają szansę na ratowanie życia pacjentów.

 

 

Liczba wyświetleń: 601

powrót