Aktualności

Międzyleski Szpital Specjalistyczny z nowoczesnym SOR-em

2019.03.07 15:55 , aktualizacja: 2019.04.04 10:35

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

 • Osoby dokonujące uroczystego otwarcia - chwilę po przecięciu wstęgi stoją z fragmentami wstęgi i nożyczkami. Uroczyste otwarcie...
 • Ogólny plan sali podczas uroczystości otwarcia, w kilku rzędach siedzą uczestnicy wydarzenia. Sekretarz Województwa -...
 • Jedna z nowych sal, dwa nowe łóżka dla pacjentów, elementy sprzętu stanowiącego wyposażenie sali. Nowy SOR to przebudowana...
 • Ogólny plan sali podczas uroczystości otwarcia, w kilku rzędach siedzą uczestnicy wydarzenia. Kadra lekarska i...
 • Jedna z nowych sal, nowe łóżko zabiegowe, urządzenia i sprzęt stanowiący wyposażenie sali. SOR zyskał m.in. nowe stoły...
 • Nowa sala z nowym łóżkiem zabiegowym z urządzeniami i sprzętem stanowiącym wyposażenie. Nowoczesne wyposażenie...
 • Ogólny plan sali podczas uroczystości otwarcia, w kilku rzędach siedzą uczestnicy wydarzenia. Kadra lekarska i...
 • Ogólny plan sali podczas uroczystości otwarcia, w kilku rzędach siedzą uczestnicy wydarzenia. Uczestnicy uroczystości...
 • Marszałek Adam Struzik stojąc na korytarzu szpitalnym udziela wypowiedzi do mediów. Marszałek Adam Struzik...
 • Pusta przestrzeń nowoczesnej hali przyjęć pojazdów dowożących pacjentów. Nowoczesna hala przyjęć...
 • Korytarz szpitalny, w dużym planie. Dzięki modernizacji,...
 • W kilku rzędach siedzą uczestnicy uroczystości otwarcia nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Marszałek Adam Struzik,...

Szpitalny Oddział Ratunkowy w międzyleskim szpitalu został kompleksowo zmodernizowany. SOR zyskał nie tylko nową przestrzeń i nowe wyposażenie, ale i nowoczesną aparaturę medyczną ratującą życie i zdrowie. Na ten cel Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył aż 12 mln zł.

 

Dziś odbyło się uroczyste otwarcie, w którym udział wzięli m.in. marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, sekretarz województwa – dyrektor urzędu marszałkowskiego Waldemar Kuliński, dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej UMWM Agnieszka Gonczaryk, skarbnik województwa Marek Miesztalski oraz dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego Jarosław Rosłon. Długo wyczekiwany przez pacjentów remont SOR-u dobiegł końca. Prace trwały niemal 3 lata. Dzięki modernizacji, wnętrza stały się przyjazne, a nowoczesny sprzęt medyczny zapewni mieszkańcom Mazowsza szybką diagnostykę i pomoc medyczną. Inwestycja przyczyni się także do zwiększenia jakości i efektywności świadczonej tu pomocy.

 

–To niezwykle istotna inwestycja. Szpitalny Oddział Ratunkowy to miejsce w którym niejednokrotnie toczy się walka o ludzkie życie. Dlatego cieszę się, że udało nam się stworzyć nowoczesne, profesjonalne i przyjazne pacjentom miejsce, w którym mogą liczyć na fachową pomocpodkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Inwestycja wiązała się z przebudową i rozbudową pomieszczeń w budynku B i C, której celem było dostosowanie przestrzeni do potrzeb SOR-u. Powierzchnia oddziału wynosi obecnie 952 m2 i została zbudowana w miejscu poprzedniej izby przyjęć. Prace modernizacyjne obejmowały także zakup i montaż windy oraz reduktorów gazów medycznych. Wykonano także instalacje wodno-kanalizacyjne, instalacje wentylacji mechanicznej, elektrycznej i teletechnicznej. Zadanie obejmowało także roboty drogowe wraz z oświetleniem w zakresie dojazdu i podjazdu karetek pogotowia. Zagospodarowany został również teren wokół SOR-u.

 

–To inwestycja bardzo ważna, wyczekiwana, ale i bardzo trudna w realizacji, bo wykonana podczas normalnej pracy szpitala, bez szkody dla pacjentów. Od dziś służyć będzie mieszkańcom tej części Warszawy i przyległych powiatów województwa mazowieckiego podsumowuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Duże środki finansowe zostały przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania SOR-u. Oddział zyskał nowy aparat RTG i EKG, tor wizyjny do tamowania krwawienia, zestawy endoskopowe, aparaty do znieczulenia z respiratorem i zestawy monitorujące, kardiomonitory, a także inne narzędzia medyczne.

 

– Środki, które przeznaczyliśmy dla międzyleskiego szpitala przekładają się na lepsze warunki leczenia pacjentów. To przecież oni są w tym wszystkim najważniejsi. Przebudowa i modernizacja budynków, ale także zakup nowego wyposażenia i sprzętów medycznych podwyższy bezpieczeństwo i komfort zarówno chorych, jak i personelu – mówi Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Pacjenci mogą liczyć także na całkiem nowe wyposażenie. Dzięki środkom w budżetu województwa udało się zakupić podstawowe meble oraz wyposażenie do łazienek i sanitariów. Szpitalny oddział ratunkowy zyskał nowe stoły m.in. operacyjne, do badań, zabiegów i opatrunków, oprawy szpitalne przyłóżkowe, kolumny anestetyczne, kolumnę operacyjną chirurgiczną, a także lampy zabiegowe i lampę sufitową operacyjną. Zakupione zostały także fotele ginekologiczno-urologiczne oraz wózki do przewożenia chorych.

 

– Praktycznie wszystko zostało zmienione od prac modernizacyjnych po szczegółowe wyposażenie SOR-u. Jestem przekonany, że dzięki inwestycji wzrośnie jakość świadczonych usług – podkreśla Jarosław Rosłon dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego.

 

Przebudowana przestrzeń, nowe łóżka i profesjonalny sprzęt medyczny pozwoliły na stworzenie nowoczesnego i komfortowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Całkowity koszt inwestycji to ponad 12 mln zł z czego aż 11,9 mln zł to środki przyznane przez samorząd województwa mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 815

powrót