Aktualności

1,3 mln zł na lepszą opiekę medyczną dla mieszkańców powiatu węgrowskiego

2019.07.10 13:45 , aktualizacja: 2019.07.10 14:28

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • przedstawiciele samorzadu Mazowsza i powiatu węgrowskiego trzymają współnie symboliczny czek opiewający na kwotę 1,3 mln zł Dofinansowanie zakupu...

Specjalistyczny sprzęt medyczny do diagnostyki i leczenia pacjentów trafi do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego dofinansowanie zakupu wyniesie 1,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.

 

Umowę podpisały Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – członkinie zarządu województwa mazowieckiego oraz dyrektor SPZOZ w Węgrowie lek. med. Artur Jerzy Skóra.

 

Dzięki środkom unijnym zakupiony będzie sprzęt medyczny w zakresie podstawowej i ambulatoryjnej opieki medycznej. Skorzystają na tym mieszkańcy Węgrowa i okolicznych gmin. Dzięki unijnemu dofinansowaniu Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej doposaży pracownię endoskopii, gdzie prowadzone są badania układu pokarmowego. W planach jest zakup Videokolonoskopu i Videogastroskopu, wykorzystywanych we wczesnej diagnostyce nowotworów. Zaplanowano także zamówienie endoskopowego wózka medycznego, diatermii i aparatu do znieczulania, które pozwolą na zwiększenie zakresu wykonywanych badań. Ponadto, fundusze zainwestowane zostaną w zakup aparatu USG i ucyfrowienie powszechnie wykorzystywanych w diagnostyce pacjentów badań rentgenowskich oraz mammografii. Zakupiona aparatura wykorzystywana będzie w diagnostyce i leczeniu pacjentów poradni neurologicznej, chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, diabetologicznej, gruźlicy i chorób płuc. Z jeszcze większą precyzją możliwe będzie pobieranie wycinków z podejrzanych chorobowo miejsc, czy hamowanie krwawień z przewodu pokarmowego. Lekarze będą w stanie również usunąć niewielkie zmiany w jelicie i żołądku.

 

– Nowy sprzęt medyczny pozwoli na poprawę oferty medycznej skierowanej do mieszkańców powiatu. Ucyfrowienie badań obrazowych usprawni natomiast pracę, co w konsekwencji przyspieszy leczenie pacjentów – pokreśliła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 173

powrót