Aktualności

Szpital na Nowowiejskiej z wyremontowanymi oddziałami

2019.12.18 10:15 , aktualizacja: 2019.12.19 08:55

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • sala do odpoczynku dla chorych Szpital na Nowowiejskiej,...
  • sala szpitalna, trzy łóżka stoją obok siebie Pomieszczenia szpitalne...
  • korytarz szpitalny po modernizacji Oddziały szpitalne na...

W szpitalu na Nowowiejskiej w Warszawie zakończył się remont oddziałów psychiatrycznych. Szpital zyskał nowe, zmodernizowane wnętrza oraz wyposażenie. Było to możliwe dzięki 18,1  mln zł z budżetu Mazowsza.

 

– W leczeniu psychiatrycznym bardzo ważna jest profesjonalna i troskliwa opieka medyczna, ale też otoczenie w jakim chorzy dochodzą do zdrowia. Pacjenci muszą czuć się przede wszystkim bezpiecznie i komfortowo. Oddziały szpitalne na Nowowiejskiej od dawna wymagały gruntownego remontu. Udało nam się w końcu wygospodarować środki i dziś otwieramy zmodernizowane oddziały – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Prace remontowe prowadzone były na kilku oddziałach Wojewódzkiego Zespołu Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie, w budynkach przy ul. Nowowiejskiej oraz ul. Dolnej. Zakres robót obejmował modernizację instalacji elektrycznej, teletechnicznej i sanitarnej oraz remont pomieszczeń szpitalnych oddziałów psychiatrycznych. Dodatkowo zakupione zostało podstawowe wyposażenie. Całkowity koszt inwestycji to ponad 18,8 mln zł.

Liczba wyświetleń: 529

powrót