Aktualności

Samorząd Mazowsza będzie prowadził zespół szkół w Dziekanowie Leśnym

2020.06.09 13:55 , aktualizacja: 2020.06.09 14:50

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Porozumienie podpisują marszałek Adam Struzik i członek zarządu Elżbieta Lanc Marszałek Adam Struzik i...
Zdjęcie grupowe sygnatariuszy porozumienia Porozumienie podpisane....

Samorząd Mazowsza przejął od powiatu warszawskiego zachodniego prowadzenie Zespołu Szkół Specjalnych w Dziekanowie Leśnym. To będzie już siódma szkoła tego typu prowadzona przez samorząd województwa.

 

Porozumienie w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz przedstawiciele powiatu warszawskiego zachodniego – wicestarosta Wojciech Białas i członek zarządu powiatu Romuald Reszka.

 

Zespół Szkół Specjalnych w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje przy szpitalu dziecięcym. Utworzony został w 2006 r. przez powiat warszawski zachodni. W ramach zespołu działają – specjalna szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi i utworzone w 2019 r. specjalne liceum ogólnokształcące. Szkoła mieści się w kompleksie szpitala. Obie placówki ściśle ze sobą współpracują.

 

– Dzięki temu, że przy szpitalu działa szkoła, młodzi pacjenci mogą liczyć nie tylko na leczenie i rehabilitację, ale i zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz terapeutyczne, a także opiekę pedagogów. Na miejscu mogą kontynuować naukę rozpoczętą w swojej szkole – podkreśliła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Do szpitala dziecięcego w Dziekanowie Leśnym są przyjmowane dzieci i młodzież z całego kraju. Mogą tam przechodzić proces leczenia i rehabilitacji bez przerywania nauki. Zajęcia odbywają się w salach lekcyjnych wydzielonych w oddziałach, w innych pomieszczeniach na terenie szpitala, szkoły lub przy łóżkach pacjentów.

Liczba wyświetleń: 403

powrót