Aktualności

Mazowsze z certyfikatem Samorządowy Lider Edukacji

2020.12.30 14:00 , aktualizacja: 2021.01.11 10:26

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

zdjęcie certyfikatu. U góry wielkimi literami napisane jest słowo certyfikat, pod nim logo Samorządowy Lider Edukacji, a pod logiem informacja za jakie zasługi i na jaki czas został przyznany certyfikat Kapituła konkursu...

Nagrodę przyznano w jubileuszowej X edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Kapituła konkursu jednogłośnie potwierdziła, że województwo mazowieckie jest samorządem, dla którego rozwój oświaty jest priorytetem.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego otrzymał certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”. Certyfikat potwierdza, że samorząd województwa realizuje lokalną politykę edukacyjną w sposób wzorcowy, nowoczesny, innowacyjny, zgodny z potrzebami jednostek samorządu terytorialnego. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik tytuł ten jest wielkim wyróżnieniem.

– Nieustannie inwestujemy w rozwój bazy naukowej w naszym regionie, również przy udziale środków unijnych. Wspieramy środowiska szkolne i akademickie i to zarówno poprzez różnego rodzaju inicjatywy i konkursy, jak i doposażanie szkół oraz uczelni. Doskonałym przykładem naszych działań jest tegoroczny projekt unijny, dzięki któremu do 236 mazowieckich szkół już trafiają, m.in. komputery i tablety do zdalnej nauki.

 

Za szczególne osiągnięcia w lokalnej polityce edukacyjnej

Ideą Programu „Samorządowy Lider Edukacji”, od pierwszej jego edycji w 2011 r., jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej.

 

Tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”, przyznawany przez Komisję Ekspertów, jest jednym z najbardziej elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów w Polsce.  Eksperci oceniający województwo dostrzegli aktywność ukierunkowaną na wdrażanie innowacji oświatowych, rozwój nowoczesnych form kształcenia oraz budowanie klimatu przyjaznego nauce zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

– Ten certyfikat potwierdza jedno, że samorząd województwa mazowieckiego realizuje bardzo ważne zadania związane z realizacją potrzeb edukacyjnych zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii. Realizujemy również dwa nasze sztandarowe programy. Pierwszy  dla szkolnictwa zawodowego na ponad 120 milionów złotych, drugi – wspierający doposażenie szkół w najlepszy sprzęt i oprogramowanie – podkreśla Elżbieta Lanc.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w Sosnowcu. Z uwagi na pandemię, tegoroczna Gala Finałowa Konkursu wraz z wręczeniem tytułu, odbędzie się w innym terminie.

 

Liczba wyświetleń: 168

powrót