Aktualności

Koleje Mazowieckie oficjalnym przewoźnikiem 29. Finału WOŚP

2021.01.25 13:25 , aktualizacja: 2021.01.25 15:21

Autor: oprac. na podst. mat. Kolei Mazowieckich, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Kierowniczki pociągów Kolei...

Koleje Mazowieckie  po raz kolejny grają z Orkiestrą Jurka Owsiaka. Wolontariusze wspierający organizację i przebieg finałowej zbiórki od 29 stycznia do 1 lutego 2021 r.  będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów flotą mazowieckiego przewoźnika.

 

– Na pokłady naszych pociągów zapraszamy wszystkich wolontariuszy, którzy będą kwestować na zakup nowoczesnych i bardzo specjalistycznych urządzeń wykorzystywanych w laryngologii dziecięcej. Gramy z głową, dlatego przygotowaliśmy dla nich specjalny poradnik pod hasłem: „Zdrowie jest najważniejsze, podróżujmy razem bezpiecznie”, w którym są zasady oraz wskazówki dotyczące przemieszczania się naszymi pociągami, w związku z obowiązującymi obostrzeniami. Jak co roku, wsparciem będą także nasze drużyny konduktorskie – zaznacza prezes Kolei Mazowieckich Robert Stępień.

 

Szczegółowe informacje na temat nieodpłatnych przejazdów

 

Finał z głową

To hasło przewodnie tegorocznej akcji WOŚP, dedykowanej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy. Nieprzerwana transmisja internetowa ruszy już 30 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki.

 

– 1,3 mld zł do tej pory wydanych na sprzęt medyczny, na nasze programy medyczne. To pokazuje, że potrafimy sobie dawać radę i pandemia, która wybuchła na początku ubiegłego roku, także pokazała, że my razem, obywatele, wzięliśmy sprawy w swoje ręce i potrafiliśmy skutecznie z nią walczyć. Bądźmy także skuteczni teraz, liczmy na siebie, bądźmy ze sobą! 31 stycznia gramy w 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zróbmy wszystko, aby hasło wygramy, było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich – podkreśla Jurek Owsiak.

 

Chcesz pomóc, licytuj

Na tegorocznych aukcjach KM dla WOŚP można wylicytować m.in. szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego Flirt ER 160, przejazd w kabinie maszynisty wybranego pociągu, dzień w dyspozyturze, a także wyjątkowe przedmiot, np. zestaw kalendarzy na 2021 r.

 

Więcej przeczytamy w artykule „Co od Kolei Mazowieckich na aukcjach WOŚP?

 

Zachęcamy też do śledzenia serwisu WOŚP. Znajdziemy tu aktualne informacje o wszystkich prowadzonych akcjach i formach pomocy. Zagraj z Orkiestrą Jurka Owsiaka także w tym roku!

 

Liczba wyświetleń: 285

powrót