Aktualności

Mokotowski „Ogrodnik” z 4 mln zł samorządowego wsparcia

2021.05.06 11:35 , aktualizacja: 2021.05.07 14:09

Autor: Łukasz Gala, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Plac przygotowany pod budowę Tu postaną nowe obiekty,...
  • Wysprzątany, pusty plac Przygotowano miejsce pod...
  • Koparka rozbiera szklarnie Zniszczone i nieużywane...

W ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego realizowany jest projekt modernizacji Zespołu Szkół Nr 39 im. prof. Edmunda Jankowskiego przy ul. Bełskiej 1/3 w Warszawie na potrzeby kształcenia w zawodach związanych z ogrodnictwem.

 

W ramach pierwszego etapu powstała dokumentacja projektowa, natomiast zniszczone i nieużywane szklarnie zostały wyburzone. Dotychczasowe szklarnie były budowane przez absolwentów szkoły i służyły uczniom przez wiele lat. Dzięki nim nauczyciele mogli przekazywać w praktyczny i przyjemny sposób swoją wiedzę, co obfitowało w liczne sukcesy uczniów w konkursach i olimpiadach. Kolejnym etapem będzie wybudowanie nowoczesnych szklarni, w których uczniowie oraz nauczyciele będą mogli pogłębiać swoją wiedzę związaną z ogrodnictwem. Jest to szczególnie istotne do odpowiedniego przygotowania uczniów do zawodu. Technologie zastosowane w dotychczasowych szklarniach były mocno przestarzałe, w wyniku czego uczniowie nie mieli dostępu do najnowszych nowinek technicznych stosowanych w ogrodnictwie. Dodatkowo przestarzała konstrukcja stwarzała zagrożenie dla zdrowia uczniów.

Rozwijamy szkolnictwo zawodowe

 Wsparcie na ten celu z budżetu województwa wynosi 4 mln zł i jest zaplanowane na 3 lata. W 2020 r było to 370 tys. zł, natomiast w latach 2021 i 2022 po 1,8 mln zł. Pozostałe – 2,7 mln zł na ten cel pochodzi z budżetu miasta stołecznego Warszawy z Programu Rozwoju Edukacji.

Liczba wyświetleń: 154

powrót