Aktualności

Nowy plac zabaw w Lubominie

2021.06.21 10:00 , aktualizacja: 2021.06.21 14:39

Autor: Rafał Bobrowski, Wprowadzenie: Mirosław Oleksiak

  • Uroczyste przecięcie wstęgi W otwarciu placu zabaw...
  • Widok na plac zabaw Nowy plac zabaw będzie...
  • Tablica informacyjna dot. zrealizowanego projektu Budowa placu zabaw była...

W niedzielę, 20 czerwca, w Lubominie (gm. Stanisławów, pow. miński) odbyło się uroczyste otwarcie nowego placu zabaw, współfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. W oficjalnym przecięciu wstęgi udział wzięła członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Mazowsze wspiera gm. Stanisławów

We wsi Lubomin odbyły się obchody Dnia Dziecka, którym towarzyszyło oficjalne otwarcie placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Inwestycja ta została wsparta środkami z budżetu Mazowsza w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw 2020” . Całkowity koszt inwestycji wyniósł 20 tys. zł, z czego połowa tej sumy to wsparcie z budżetu województwa.

-  Zbliżające się lato, a co za tym idzie wakacje, to wzmożony czas aktywności naszych najmłodszych mieszkańców. Bardzo się cieszę, że jednym z zaproponowanych projektów w ramach realizacji z MIAS 2020 był właśnie ten plac zabaw. Aktywność, dobra zabawa i towarzystwo rówieśników, to najlepszy sposób na nudę i spędzanie wolnego czasu. Plac zabaw, to miejsce spotkań nie tylko najmłodszych, ale także rodziców. Takie miejsca powstają już niemal w każdej wsi,  dlatego cieszy tak duże zainteresowanie tego typu projektami. Wierzę, że ten plac zabaw zapewni naszym pociechom sposób na dobrą
i bezpieczną zabawę -
powiedziała obecna w Lubominie Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 57

powrót