Aktualności

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego

2021.06.21 13:40 , aktualizacja: 2021.06.22 13:36

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Podczas uroczystości Medal...
  • W uroczystościach...
  • Wagę sukcesu wynikającego z...

W Garwolinie zorganizowano święto lokalnych samorządów – miejskiego i powiatowego. Udział w wydarzeniu wzięły Janina Ewa Orzełowska oraz Elżbieta Lanc członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego.

 

W sobotę 19 czerwca władze Garwolina oraz powiatu garwolińskiego, już po raz kolejny, zorganizowały uroczystą galę, w trakcie której omówiono współpracę między obiema jednostkami samorządowymi. Doceniono też osoby, które na różnych frontach skutecznie angażowały się w walkę z epidemią koronawirusa. Zarówno starosta garwoliński Mirosław Walicki, jak również Burmistrz Miasta Garwolin Marzena Świeczak podkreślali, jak wielkie znaczenie w rozwoju tego regionu ma wzajemna więź, szacunek i przyjaźń obu samorządów. Słowa uznania do lokalnych władz płynęły także ze strony przedstawicieli Samorządu Województwa Mazowieckiego.

– Dzisiaj powinniśmy podziękować tym, którzy – jak to powiedziała pani burmistrz – są nastawieni na współpracę, dzięki której zarówno miasto, jaki cały powiat mogą się rozwijać, a mieszkańcy mogą się czuć bezpiecznie. Tu należy docenić fakt, że mimo niesprzyjającej sytuacji epidemicznej zostały zrealizowane inwestycje, a lokalna infrastruktura się rozwinęła. Budujące jest również, jak mieszkańcy zjednoczyli się w walce o wspólne dobro, jakim jest zdrowie. Dziękuję za wspólną walkę o lepszą przyszłość tego regionu – podkreśliła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

W uroczystościach udział wzięli także przedstawiciele Parlamentu RP, m.in. senator Maria Koc, poseł Czesław Mroczek, szefowie powiatowych służb mundurowych, instytucji i zakładów pracy, stowarzyszeń, kombatanci, dziekan dekanatu garwolińskiego ks. Stanisław Szymuś, prepozyt garwolińskiej kolegiaty ks. prałat Ryszard Andruszczak, kapelan służb mundurowych ks. prałat Jerzy Kalinka, kapelan środowisk kombatanckich ks. prałat ppor. w st. spocz. Edmund Szarek. Włodarzy miast i gmin reprezentowali wójt Borowia Wiesław Gąska, wójt Górzna Waldemar Sabak i sekretarz miasta i gminy Pilawa Monika Śniegucka.

– Dni Garwolina to niewątpliwie najważniejsze święto dla miasta. W imieniu władz Samorządu Województwa Mazowieckiego życzę dalszego, prężnego rozwoju w każdej sferze, tak by mieszkańcom regionu żyło się tu jeszcze lepiej. Życzę również wszystkim dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności, bo dzisiejsze święto to święto każdego z Was – podkreśliła członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

 

Kapela Czerniakowska odznaczona

Podczas uroczystości nagrodzono Kapelę Czerniakowską. Medal pamiątkowy Pro Masovia za zasługi w promowaniu tradycji i zwyczajów Mazowsza wręczyła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

Kapela Czerniakowska, to polska kapela muzyczna, wykonująca muzykę z obszaru folkloru miejskiego. Powstała już w 1968 r. Od 1971 zespół zrealizował około 40 nagrań archiwalnych i kilkanaście programów telewizyjnych i radiowych. W swojej historii zespół zdobył trzy Złote Płyty, które zostały wydane przez Polskie Nagrania. Kapela oprócz stałego repertuaru pochodzącego płyt, wykonuje także piosenki świąteczne, melodie taneczne włoskie, francuskie, a także utwory nawiązujące do wydarzeń historycznych.

Liczba wyświetleń: 130

powrót