Informacje prasowe

Komunikat prasowy. Wyjaśnienie rzecznika prasowego Kolei Mazowieckich KM Sp. z o.o. w sprawie nowego rozkładu jazdy pociągów

2005.12.14 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

Szanowni Państwo

W związku z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy uprzejmie informuję, że Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” wnikliwie analizuje wszystkie Państwa uwagi i sugestie. Pragnę Państwa zapewnić, że w miarę możliwości staramy się je sukcesywnie realizować. Jednocześnie za wszystkie utrudnienia i niedogodności bardzo Państwa przepraszamy i zapewniamy, że były one przez nas niezamierzone.

Największym naszym problemem w chwili obecnej jest niewystarczająca ilość taboru. W ciągu doby uruchamiamy 625 pociągów (w poprzednim rozkładzie jazdy było ich o prawie 100 mniej). Wciąż jednak użytkujemy jedynie 184 EZT (Elektryczne Zespoły Trakcyjne). W ubiegłym roku dodatkowo „PKP Przewozy Regionalne” udostępniały Spółce około 30 EZT, w obecnym rozkładzie jazdy o połowę mniej. W związku z tym pociągi Spółki kursują częściej, ale w mniejszym zestawieniu; nie 2 EZT, ale 1 EZT. Dodatkowo przejęliśmy od Spółki „Przewozy Regionalne” obsługę linii na odcinkach: Radom – Skarżysko-Kamienna –Radom i Łuków – Siedlce – Łuków.

W mailach i rozmowach telefonicznych narzekacie Państwo na tłok i opóźnienia pociągów. Każde opóźnienie wymaga indywidualnego rozpatrzenia, dlatego trudno o jednoznaczną odpowiedź. Z naszych informacji wynika, że duża część opóźnień jest spowodowana m.in. złym stanem infrastruktury oraz zwiększeniem czasu postoju pociągów na poszczególnych stacjach. Okres jesieni i zimy charakteryzuje się zwiększeniem liczby podróżnych w naszych pociągach. Jest to związane z trudniejszymi warunkami atmosferycznymi i drogowymi. Dlatego znaczna cześć osób „zmotoryzowanych” przesiada się z własnego transportu do komunikacji zbiorowej; w tym także pociągów, co z kolei powoduje wydłużenie czasu przeznaczonego na wsiadanie i wysiadanie.

Aby poprawić jakość świadczonych przez nas usług, postaramy się w najbliższym czasie zmodyfikować obecny rozkład jazdy tak, by był jak najbardziej adekwatny do Państwa oczekiwań. W miarę możliwości będziemy zwiększać zestawienia składów. Od dnia 14 grudnia, pociąg, kursujący w szczycie porannym na szlaku z Ciechanowa do Warszawy oraz z Warszawy do Ciechanowa w szczycie popołudniowym, będzie złożony z dwóch EZT. Ponadto od 19 grudnia zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg na trasie Warszawa – Legionowo – Warszawa oraz Warszawa – Siedlce – Warszawa, które jak się spodziewamy, znacznie poprawią warunki podróży osób dojeżdżających w szczycie porannym do pracy w Warszawie.

Za wszystkie utrudnienia i niedogodności jeszcze raz bardzo Państwa przepraszamy.
Donata Nowakowska
Rzecznik Prasowy
„Koleje Mazowieckie KM sp. z o.o.”

Liczba wyświetleń: 703

powrót