Informacje prasowe

Informacja prasowa. Sportowcy z Mazowsza nagrodzeni

2005.12.21 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

21 grudnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Marszałka Województwa Mazowieckiego zawodnikom i trenerom mazowieckich klubów sportowych.

W tym roku zawodnicy z Mazowsza odnieśli wiele sukcesów w zawodach o randze Mistrzostw Świata, Europy i Polski, godnie reprezentując kraj, region i macierzysty klub. Tytuły mistrzów i wicemistrzów Świata i Europy, we wszystkich kategoriach wiekowych, zdobyło aż 56 „mazowieckich sportowców”.

Nagrody dla zawodników i trenerów przyznawane są rokrocznie jako wyróżnienie za wybitne osiągnięcia sportowe i efekty pracy trenerskiej, w mazowieckich klubach sportowych. Nagrody mają na celu promocję sportu i kultury fizycznej w regionie. W tym roku wyróżniono 19 medalistów Mistrzostw Świata, Europy i Polski, 14 trenerów oraz 7 medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich – „Mazowsze 2005”.

Na Mazowszu opracowywane i realizowane są wieloletnie programy działania w dziedzinie kultury fizycznej. Podstawową inicjatywą w tym zakresie jest realizowany od 1996 r. długofalowy program budowy, rozbudowy i modernizacji obiektów sportowych jako fundamentu funkcjonowania kultury fizycznej w województwie. Od lutego br. nosi nazwę Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Dzięki środkom z tego funduszu dofinansowano ok. 40 mazowieckich obiektów sportowych. Ponadto realizowane są programy, kierowane w szczególności do dzieci i są to:
 • Mazowieckie współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży. W ramach tego programu w tym roku było szkolonych ponad 1800 młodych sportowców (młodzików i juniorów młodszych) w 37 dyscyplinach sportu. Odbyło się blisko 300 imprez sportowych typu Mistrzostwa Mazowsza wraz z eliminacjami.
 • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – coroczna impreza sportowa o randze Mistrzostw Polski juniorów młodszych rozgrywana w 4-ch blokach (sporty zimowe, halowe, biegi przełajowe i sporty letnie). Rok 2005 to kolejny rok sukcesów Mazowsza w ogólnopolskiej klasyfikacji województw(pierwsze miejsce czwarty rok z rzędu).
 • Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W rozgrywkach wszystkich szczebli, od eliminacji szkolnych po finały, udział bierze blisko 30 tysięcy uczniów mazowieckich szkół podstawowych i gimnazjów.

W ostatnich sześciu latach nakłady na inwestycje sportowe na Mazowszu przekroczyły kwotę 140 mln zł i w całości pochodziły z dopłat do stawek totalizatora. Natomiast środki budżetowe Województwa Mazowieckiego przeznaczone na zadania z zakresu sportu i kultury fizycznej wyniosły blisko 5,5 mln zł.

 • Lista nagrodzonych
 • z up. Rzecznika Prasowego
  Magdalena Lewandowska

  Liczba wyświetleń: 877

  powrót