Informacje prasowe

Informacja prasowa: Samorząd Województwa Mazowieckiego inwestuje w modernizację Szpitala Bródnowskiego

2006.01.18 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

W latach 2000 – 2005 Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego ponad 21 mln zł. Najwięcej środków przeznaczono na remonty i zakup nowoczesnego sprzętu medycznego.

Od 1999 r. Szpital Bródnowski jest placówką podległą Samorządowi Województwa Mazowieckiego. Dzięki wsparciu finansowemu z budżetu województwa w szpitalu przeprowadzono modernizację Oddziału Ortopedii, wybudowano nowe pomieszczenia dla Oddziału Intensywnej Terapii. Ponadto utworzono Dzienny Oddział Leczenia Uzależnień od Alkoholu i Pododdział Detoksykacji Alkoholowej, uruchomiono też Szpitalny Oddział Ratunkowy. Udał się ocieplić budynki szpitala oraz wyremontować dach.

Najwięcej pieniędzy – 17,3 mln zł – samorząd przekazał szpitalowi w 2005 r. Środki te w większości wykorzystano na zakup sprzętu i aparatury medycznej m. in. 2 stołów operacyjnych z pełnym wyposażeniem, aparatu RTG z ramieniem C na Blok Operacyjny, 5 respiratorów, 4 diatermii specjalistycznych, 4 kardiomonitorów, 20 pomp infuzyjnych, aparatury endoskopowej, aparatury dla Laboratorium Szpitala i Zakładu Patomorfologii oraz innego wyposażenia za 2,57 mln zł.

W bieżącym roku Szpital Bródnowski również ubiega się o dotacje. Do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęły już wnioski o dofinansowanie kolejnych inwestycji o wartości ponad 18 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na przebudowę, wg nowych standardów sanitarnych, Oddziału Neurochirurgii, Oddziału Neurologii, Apteki Szpitalnej i Laboratorium Analitycznego. W planach szpitala jest także budowa nowoczesnego Bloku Operacyjnego, nowych pomieszczeń dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej i dla Poradni Chorób Sutka. Zaplanowano także modernizację systemu bezprzerwowego zasilania, który w razie awarii automatycznie uruchamia agregat prądotwórczy. Ponadto przeznaczono środki na budowę krytego podjazdu dla karetek pogotowia i przebudowę wejść głównych szpitala.


SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA ZWIĘKSZA DOTACJE NA OCHRONĘ ZDROWIA

Samorząd Województwa Mazowieckiego nadzoruje 37 placówek służby zdrowia na Mazowszu. Od trzech lat w budżecie województwa systematycznie są zwiększane fundusze na modernizację szpitali i ZOZ oraz zakup sprzętu medycznego.

W 2005 r. na ten cel przeznaczono ok. 90 mln zł. Natomiast w 2006 r. placówki ochrony zdrowia otrzymają ok. 120 mln zł.
Wiesława Lipińska
Rzecznik Prasowy

Liczba wyświetleń: 533

powrót