Informacje prasowe

Konferencja prasowa: Mazowsze na targach BioFach 2006

2006.01.25 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

31 stycznia o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Brechta 3 (I piętro, sala 115 ) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona udziałowi Polski i Mazowsza w międzynarodowych targach ekologicznych BioFach 2006 w Norymberdze.

W konferencji wezmą udział: Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, Członek Zarządu – Jan Engelgard oraz Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich – Ireneusz Majcher.

W tym roku staraniem m.in. Zarządu Województwa Mazowieckiego, gospodarzem targów jest Polska, która otrzymała tytuł „Kraj Roku”. Jest to ukoronowanie wieloletniego autorskiego „Programu Rozwoju Rolnictwa Ekologicznego na Mazowszu”. W Norymberdze zaprezentują się 33 polskie firmy, z czego 9 to producenci z Mazowsza.

Wartość światowego rynku produktów ekologicznych szacuje się na 29-30 mld euro. W 2004 r. światowa branża ekologiczna odnotowała ok. 6 proc. dynamikę wzrostu. Głównymi rynkami zbytu są: USA i Kanada – 13 mld USD, Europa – 11 mld USD i Japonia – 350 mln USD.

Targi BioFach to jedne z największych targów ekologicznych na świecie. W Norymberdze rokrocznie spotyka się ok. 2 tys. wystawców z ponad 100 krajów świata i przeszło 30 tys. zwiedzających. Przedsięwzięcie organizowane jest pod patronatem IFOAM (International Federation of Organic Agriculture Movements), co daje gwarancję, iż prezentowane produkty są najwyższej jakości i spełniają wysokie, międzynarodowe normy.

Serdecznie zapraszamy.
Wiesława Lipińska
Rzecznik Prasowy

Liczba wyświetleń: 605

powrót