Informacje prasowe

Informacja prasowa. Samorząd Województwa Mazowieckiego pomaga niepełnosprawnym

2006.02.08 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

Samorząd Województwa wydał informator „Z Informacją Sprawniej”. Jest to zbiór danych o instytucjach, które wspierają niepełnosprawnych. Informator trafi do osób niepełnosprawnych za pośrednictwem powiatowych centrów pomocy rodzinie, ośrodków pomocy społecznej, ośrodków zdrowia, urzędów gmin oraz instytucji publicznych.

Podstawową barierą w funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych w społeczeństwie jest brak dostatecznej informacji o przysługujących im prawach i ulgach. Wychodząc naprzeciw tym problemom powstał Mazowiecki Samorządowy Informator „Z Informacją Sprawniej”. Zawiera on skonkretyzowane informacje o miejscach, w których można uzyskać właściwą pomoc.

Informator, opracowany przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, ukazał się w formie broszury i plakatu. Nakład wynosi 17,5 tys. egzemplarzy. Publikacja zawiera informacje dotyczące uprawnień przysługujących osobom niepełnosprawnym.

Kolejną inicjatywą MCPS skierowaną do osób niepełnosprawnych jest uruchomienie specjalnej strony internetowej. Od 1 lutego br. pod adresem
Wiesława Lipińska
Rzecznik prasowy

Liczba wyświetleń: 703

powrót