Informacje prasowe

Wakacje dla dzieci z rodzin dotkniętych alkoholizmem

2005.05.25 00:00 , aktualizacja: 2005.05.30 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

Zarząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył 300 tys. zł na organizację wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin dotkniętych alkoholizmem. Dofinansowanie otrzymało 9 organizacji pozarządowych. Dzięki otrzymanemu wsparciu na wakacje w góry i nad morze wyjedzie 861 dzieci z Mazowsza.

Samorząd Województwa Mazowieckiego corocznie przekazuje środki organizacjom pozarządowym, organizującym letni wypoczynek dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Akcja „Na wakacje po uśmiech” organizowana jest po raz pierwszy i dotyczy wypoczynku dzieci z rodzin dotkniętych alkoholizmem. Dzięki otrzymanemu wsparciu 861 dzieci wyjedzie w tym roku nad morze i w góry m.in. do Stegny Gdańskiej, Dąbek i Jeleniej Góry. Głównym celem wypoczynku jest zapewnienie dzieciom spokojnych i ciekawych wakacji z dala od codziennych kłopotów. W czasie koloni i biwaków prowadzone będą także warsztaty psychologiczne kształtujące wśród dzieci postawy etyczne, zasady koleżeńskości, uczciwości i odpowiedzialności za siebie.

Otwarty konkurs ofert na realizację działania pod nazwą „Na wakacje po uśmiech” został ogłoszony 1 kwietnia. Na konkurs wpłynęło 26 ofert. Dofinansowanie otrzymało 9 placówek, 3 z Warszawy i 6 z obszaru Mazowsza. Łączna kwota dofinansowania wynosi 300 tys. zł. Placówki warszawskie otrzymały środki w wysokości ok. 174,5 tys. zł. Dofinansowanie placówek z Mazowsza wynosi ok. 125,5 tys. zł.

W latach 2002-2004 na dotację „Pogodnego Lata” i „Programów Profilaktyczno-Terapeutycznych dla dzieci i młodzieży z rodzin niewydolnych wychowawczo, dotkniętych skutkami alkoholizmu realizowanych w trakcie roku szkolnego” Zarząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył kwotę ponad 2,4 mln zł.

  • Jednostki pozarządowe, które otrzymały dotacje
  • Oprac. Marta Milewska
    Biuro Prasowo-Wydawnicze

    Liczba wyświetleń: 510

    powrót