Informacje prasowe

Konferencja prasowa: Kolonie letnie dla dzieci z Mazowsza w ramach Programu „Pogodne Lato 2005”

2005.06.21 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

Serdecznie zapraszam 24 czerwca br. o godz. 12.30 na konferencję prasową, poświęconą programowi „Pogodne Lato 2005”, która odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Płocku, przy ul. Bielskiej 59 (sala konferencyjna nr 315).

Na konferencji Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP, Harcmistrz Grzegorz Woźniak przedstawią dotychczasowe rezultaty programu socjoterapeutycznego „Pogodne Lato” oraz plany dotyczące organizacji wypoczynku dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. O swoich wakacjach opowiedzą także uczniowie z płockich szkół, którzy w ubiegłym roku spędzili dwa tygodnie na obozach „Pogodnego Lata”. Marszałek Adam Struzik zaprezentuje również szczegóły nowego programu Samorządu Województwa Mazowieckiego pn. „Już pływam”. Przedsięwzięcie ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci, w czasie letnich wyjazdów nad wodę.

Już po raz czwarty dzieci z rodziny dotkniętych skutkami alkoholizmu wyjadą na dwutygodniowe kolonie, które są finansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Konkurs na organizację wypoczynku wygrała Chorągiew Mazowiecka ZHP. W tym roku na obozach letnich „Pogodnego Lata” w: Gorzewie koło Gostynina, Soczewce koło Płocka, Słupi koło Szczutowo, Łąkie koło Bytowa, Rajcu Poduchownym koło Radomia, Czarnusze koło Augustowa będzie wypoczywać 1364 uczniów z Mazowsza.
Wiesława Lipińska
Rzecznik prasowy

Liczba wyświetleń: 702

powrót