Informacje prasowe

Informacja prasowa. Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansuje państwowe i ochotnicze straże pożarne z podregionu warszawskiego i radomskiego

2005.10.26 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

26 października br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, marszałek Adam Struzik podpisał porozumienia ze starostami 8 powiatów i wójtami 6 gmin, w sprawie dofinansowania zakupu sprzętu dla Ochotniczej oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej zwrócił się do Marszałka Województwa Mazowieckiego z prośbą o pomoc w dofinansowaniu zakupu sprzętu ratowniczo-gaśniczego i w doposażeniu Centrów Powiadamiania Ratunkowego (CPR) w komendach PSP na terenie Mazowsza.

O dotacje na zakup wyposażenia na potrzeby Ochotniczych i Państwowych Straży Pożarnych również mogły ubiegać się gminy i starostwa z całego Mazowsza. Na ten cel w budżecie województwa mazowieckiego na 2005 r. zagwarantowano ok. 1,5 mln zł.

W Warszawie podpisano porozumienia z powiatami: mińskim (22,5 tys. zł), legionowskim (10 tys. zł), pułtuskim (18 tys. zł), nowodworskim (8 tys. zł), otwockim (8 tys. zł), garwolińskim (8 tys. zł), przysuskim (8 tys. zł), lipskim (38 tys. zł) oraz gminami: Błędów (10 tys. zł), Garwolin (14 tys. zł), Długosiodło (10 tys. zł), Trojanów (4,9 tys. zł), Żelechów (4,6 tys. zł), Żabia Wola (11 tys. zł). Otrzymają one dofinansowanie w wysokości 175,1 tys. zł.

Środki te zostaną przeznaczone na zakupu samochodów gaśniczych oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Dotacja z budżetu województwa pomoże usprawnić działania straży pożarnej na Mazowszu oraz realizację nowych działań związanych z przejęciem przez PSP, od 1 września br., ratowniczego telefonu „112”.

W tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego podpisze porozumienia z 20 powiatami i 2 gminami. Będą one dotyczyć dofinansowania 22 Komend Państwowej Straży Pożarnej, na kwotę ponad 1 mln zł. Ponadto podpisane zostaną porozumienia z 44 gminami na dofinansowanie 50 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z ich terenu. Na ten cel przeznaczono ponad 500 tys. zł.
Wiesława Lipińska
Rzecznik prasowy

Liczba wyświetleń: 583

powrót