Informacje prasowe

Komunikat prasowy. Fundusz na rzecz ofiar terroryzmu utworzą Województwo Mazowieckie i Województwo Środkowo-Czeskie

2005.10.28 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

Na zaproszenie Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika w dniach 2-4 listopada br. na Mazowszu będzie gościć delegacja Województwa Środkowo-Czeskiego /Středočeský kraj/ na czele z Hetmanem Województwa- Peterem Bendlem.

2 listopada br. o godz. 12.30 w sali 131 w Ratuszu przy Placu Bankowym 3/5. zostanie podpisane porozumienie o współpracy międzyregionalnej oraz uzgodniony program współdziałania w latach 2006-2007. W porozumieniu wskazano najistotniejsze obszary współpracy m.in. w dziedzinie: kultury, oświaty, gospodarki ochrony środowiska i gospodarki wodnej, rozwoju terenów wiejskich, transportu i komunikacji, ochrony zdrowia i polityki społecznej, sportu, turystyki oraz wymiany młodzieży.

Ważnym tematem rozmów prowadzonych w Warszawie będzie problematyka związana z utworzeniem „Międzynarodowego Stowarzyszenia Regionów na Rzecz Pomocy Ofiarom Terroryzmu” – inicjatywy uzgodnionej w „Deklaracji Praskiej”, przyjętej 11 października 2004 roku na III Spotkaniu Klubu Regionów w Pradze. Regiony uczestniczące w spotkaniu podjęły starania dotyczące założenia międzyregionalnego funduszu na rzecz ofiar terroru i ich rodzin, aby wyrazić solidarności i głębokie współczucie dla ofiar wszelkiego rodzaju aktów terroru i jego skutków.

Na spotkaniu zostaną również omówione problemy związane ze współpracą regionów krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz możliwościami współdziałania z regionami innych państw Europy Środkowo-Wschodniej.

W programie wizyty przewidziano także wizytę w Grodzisku Mazowieckim. Czescy goście będą mogli poznać funkcjonowanie polskiego samorządu terytorialnego oraz ofertę inwestycyjną miasta oraz spotkać się z przedstawicielami czeskiej firmy RAVAK, która inwestuje na terenie Grodziska Mazowieckiego.

Serdecznie zapraszam na uroczystość podpisania porozumienia.
Wiesława Lipińska
Rzecznik prasowy

Liczba wyświetleń: 443

powrót