Zaproszenia

Zaproszenie na konferencję prasową. Współpraca Środowisk Samorządowych, Gospodarczych i Naukowych z Sektorem Bankowym

2005.12.15 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

16 grudnia 2005 r. o godz. 13.40, w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” przy ul. Malczewskiego 16 w Radomiu odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Tomasza Sieradza, Dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Macieja Kosowskiego oraz Prezesa Związku Banków Polskich, Krzysztofa Pietraszkiewicza.

Konferencja poświęcona będzie współpracy środowisk samorządowych, gospodarczych i naukowych z sektorem bankowym w procesie wdrażania funduszy strukturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem ZPORR w Województwie Mazowieckim. Omawiane będą zagadnienia takie jak: rola Urzędu Marszałkowskiego w systemie wdrażania funduszy strukturalnych, rola banków w finansowaniu przedsięwzięć wspieranych środkami strukturalnymi Unii Europejskiej, działania wspierające przedsiębiorczość w ramach ZPORR – szanse na rozwój sektora na Mazowszu, a także projekt programu działań dla osób o najniższych dochodach.

Z inicjatywy Związków Banków Polskich oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika, w subregionach województwa, odbywają się seminaria umożliwiające wymianę doświadczeń w zakresie finansowania inwestycji ze środków unijnych, w szczególności ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR) oraz służące opracowaniu procedur, które umożliwią przyszłym beneficjentom łatwiejszy dostęp do środków unijnych.

16 grudnia br. takie spotkanie odbędzie się w Radomiu. Wezmą w nim udział przedstawiciele samorządów lokalnych, gospodarczych, władz miasta i regionu, wyższych uczelni oraz banków działających w regionie radomskim.

Serdecznie zapraszamy.
z up. Rzecznika Prasowego
Magdalena Lewandowska

Liczba wyświetleń: 365

powrót