Zaproszenia

Zaproszenie. „Praca i Środowisko” - nowy program aktywizacji bezrobotnych

2005.06.03 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

Samorząd Województwa Mazowieckiego rozpoczyna realizację nowego programu aktywizacji zawodowej bezrobotnych i prac na rzecz ochrony środowiska pn. „Praca i Środowisko”. Przez najbliższe pięć miesięcy 480 bezrobotnych z Mazowsza otrzyma pracę przy konserwacji urządzeń wodnych i melioracyjnych.

Celem przedsięwzięcia jest aktywizacja w poszukiwaniu pracy osób długotrwale bezrobotnych. Program będzie realizowany przez 5 miesięcy, od czerwca do października 2005 r., w 35 powiatach na Mazowszu. Program jest współfinansowany przez: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i jego Filie w Płocku, Radomiu, Ciechanowie, Ostrołęce i Siedlcach. Koszty realizacji programu wynoszą ponad 4,4 mln zł, z czego wkład Samorządu Województwa Mazowieckiego to przeszło 1,5 mln zł.

Umowy z 35 starostami zostaną podpisane do 10 czerwca br.

6 czerwca o godz. 8.30 w Starostwie Powiatowym w Płocku, przy ulicy Bielskiej 59 (w sali 315 ), Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik podpisze porozumienie z powiatami: ciechanowskim, mławskim, płońskim, żuromińskim, sierpeckim, sochaczewskim, płockim i gostynińskim. W regionie płockim pracę otrzyma 64 bezrobotnych, natomiast w regionu ciechanowskiego – 23.

7 czerwca o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, przy ulicy Skoczylasa 3 w sali konferencyjnej (II piętro), Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik podpisze porozumienie z powiatami: grodziskim, pruszkowskim, nowodworskim, otwockim, piaseczyńskim, wołomińskim, żyrardowskim i warszawskim. W regionie warszawskim pracę otrzyma 58 bezrobotnych.

8 czerwca o godz. 14.30 w Starostwie Powiatowym w Grójcu, przy ulicy Piłsudskiego 59, Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik podpisze porozumienie z powiatami: białobrzeskim, grójeckim, kozienickim, lipskim, przysuskim, radomskim, szydłowieckim i zwoleńskim. W regionie radomskim pracę otrzyma 115 bezrobotnych.

10 czerwca o godz. 11.30 w siedzibie Gospodarstwa Pomocniczego Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, przy ulicy Poznańskiej 19 w Ostrołęce, Wicemarszałek – Bogusław Kowalski podpisze porozumienie z powiatami: makowskim, ostrołęckim, ostrowskim, przasnyskim i wyszkowskim. W regionie ostrołęckim pracę otrzyma 156 bezrobotnych.

10 czerwca o godz. 14.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim, przy ulicy Wolności 23 Wicemarszałek – Bogusław Kowalski podpisze porozumienie z powiatami: garwolińskim, łosickim, mińskim, siedleckim, sokołowskim i węgrowskim. W regionie siedleckim pracę otrzyma 64 bezrobotnych.

Serdecznie zapraszamy.
Wiesława Lipińska
Rzecznik prasowy

Liczba wyświetleń: 463

powrót