Zaproszenia

Zaproszenie: Podpisanie listu intencyjnego o współpracy z Prowincją Hebei Chińskiej Republiki Ludowej

2005.09.01 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

W dniach 4-6 września br. wizytę na mazowszu złoży oficjalna delgacja Prowincji Hebei Chińskiej Republiki Ludowej. Delegacja przybywa na zaproszenie Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Celem wizyty jest zapoznanie delegacji chińskiej z potencjałem gospodarczym i kulturalnym Województwa Mazowieckiego i omówienie kierunków przyszłej współpracy. W czasie wizyty, 5 września o godz. 11.00 zostanie podpisany List Intencyjny o przyszłej współpracy międzyregionalnej.

List zostanie podpisany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego - Adama Struzika i Gubernator Ludowego Rządu Prowincji Hebei- Ji Yunshi.

Z wizytą oficjalnej delegacji zbiega się przyjazd delegacji przedsiębiorców z Prowincji Hebei, którzy 5 września zaprezentują chińskie projekty inwestycyjne w Hotelu Grand w Warszawie. Przedmiotem prezentacji będą zagadnienia z dziedzin: górnictwa węglowego, chemicznej przeróbki węgla, przemysłu koksowniczego, chemicznego, farmaceutycznego, energetyki ciepłownictwa, przemysłu motoryzacyjnego i piwowarskiego.

Prowincja Hebei jest usytuowana pomiędzy dwoma okręgami (okręgiem centralnym od Beijing do Tianjin i okręgiem zewnętrznym Bohay Bay) w Północnych Chinach.
Zajmuje powierzchnię 202 tys. km.kw, a długość wybrzeża wynosi 487 km (port Qinhuangdao jest drugim co do wielkości portem w Chinach). Na terenie Prowincji jest 11 miast i 172 hrabstwa pod własną jurysdykcją. Zamieszkuje ją 67 mln ludzi.
Stolica – Shijiazhuang (9,04 mln mieszkańców).
Miasta wydzielone: Pekin ( 11,36 mln mieszkańców, Tianjin ( 9,19 mln mieszkańców)
Bogactwa naturalne – węgiel, rudy żelaza, złoża ropy naftowej, złoto, fluor, wapienie.
Głównymi gałęziami przemysłu są: górnictwo węgla kamiennego, hutnictwo żelaza, przemysł maszynowy, elektrotechniczny, chemiczny, rafineryjny, spożywczy, ceramiczny. Prowincja Hebei zajmuje 4 miejsce w Chinach pod względem powierzchni uprawnych. Uprawia się ryż, pszenicę, kukurydzę, proso, bawełnę orzeszki ziemne, soję, sezam, tytoń. Hoduje się trzodę chlewną , kozy, wielbłądy, konie.
Posiada również bogatą sieć dróg szybkiego ruchu (61,3 tys. km w tym 1.591 km autostrad) oraz 4585,7 km linii kolejowych. Utrzymuje kontakty ekonomiczne i handlowe ze 160 krajami i regionami.PROGRAM wizyty i spotkań z władzami
Samorządu Województwa Mazowieckiego:


5 września (poniedziałek):

9.45-11.00
spotkanie delegacji z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego, przedstawicielami Zarządu i Sejmiku Województwa Mazowieckiego (Ratusz, Pl. Bankowy 3/5, wejście C, I piętro, sala konferencyjna pok. 131).

11.00-11.30
podpisanie Listu Intencyjnego między Województwem Mazowieckim i Prowincją Hebei.

13.45-14.45
otwarcie prezentacji chińskich przedsiębiorców (przez Marszałka Województwa Mazowieckiego i Gubernatora Prowincji Hebei (Hotel „Grand”, ul. Krucza 28).

Serdecznie zapraszamy.
Wiesława Lipińska
Rzecznik prasowy

Liczba wyświetleń: 685

powrót