Zaproszenia

Zaproszenie na konferencję prasową: Mazowiecki Teatr Muzyczny „Operetka” - pierwszy teatr operetkowy w Warszawie i na Mazowszu

2005.09.08 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

13 września br., o godz. 10.00, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, w sali konferencyjnej przy ul. Skoczylasa 4 (II piętro), odbędzie się konferencja prasowa dotycząca inauguracji działalności Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Operetka”.

W konferencji wezmą udział: Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Wicemarszałek – Arkadiusz Czartoryski, Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Operetka” – Włodzimierz Izban oraz wybitny dyrygent – Jerzy Maksymiuk, kierownik muzyczny operetki „Zemsta nietoperza” , którą teatr rozpocznie sezon muzyczny.

TMT „Operetka” to nowa muzyczna instytucja na Mazowszu, a jednocześnie pierwszy teatr operetkowy w Warszawie – drugiej, obok Tirany, stolicy europejskiej nie posiadającej do tej pory operetki.

MTM „Operetka” został powołany 25 kwietnia br. przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Finansowany jest z budżetu Województwa Mazowieckiego. Jego celem jest propagowanie kultury muzycznej na Mazowszu, poprzez stworzenie sezonu teatralno – muzycznego na najwyższym artystycznym poziomie, w wykonaniu znakomitych polskich artystów.

Premiera Teatru - operetka „Zemsta nietoperza” J. Straussa - odbędzie się 17 września br. o godz. 19.00 w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy.
Wiesława Lipińska
Rzecznik prasowy

Liczba wyświetleń: 645

powrót