Zaproszenia

Zaproszenie: Na inaugurację IV edycji programu „Bezpieczna droga do szkoły”

2005.09.12 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

17 września br., o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej, przy ul. Jana Pawła II w Gąbinie, odbędzie się uroczysta inauguracja IV edycji programu Samorządu Województwa Mazowieckiego pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Honorowy patronat nad programem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik.

O godz. 11.30 zapraszamy na briefing z udziałem marszałka Adama Struzika, komendanta wojewódzkiego policji nadinsp. Bogdana Klimka, komendanta miejskiego policji w Płocku mł. insp. Ryszarda Kijanowskiego.

Samorząd Województwa Mazowieckiego realizuje program „Bezpieczna droga do szkoły” od 2002 r., we współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci, które dojeżdżają na rowerach do szkół oraz wspieranie programów edukacyjnych i wychowania komunikacyjnego w szkołach.

Program „Bezpieczna droga do szkoły” przynosi realne efekty. Obserwuje się widoczne zmniejszenie liczby wypadków na drogach województwa mazowieckiego, z udziałem rowerzystów do 14 roku życia.

W dniach 16 – 17 września br. w hali sportowej w Gąbinie, 300 uczniów z Gąbina i okolicznych gmin weźmie udział w konkursach i zawodach sprawnościowych, związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Wszyscy uczestnicy konkursu będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z mistrzami kolarskimi m.in. z Michałem Ładoszem – V-ce Mistrzem Świata w 19th World Military Cycling Championship Zegrze 2005, Damianem Łuską – V-ce Mistrzem Wojskowych Mistrzostw Świata CISM oraz trenerami sekcji kolarskiej Legii Warszawa.

W tym roku w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” Samorząd Województwa Mazowieckiego planuje przekazać uczniom szkół podstawowych naszego województwa ok. 3,4 tys. rowerowych kompletów oświetleniowych, ponad 1 tys. kamizelek odblaskowych, przeszło 70 tys. egzemplarzy „Kodeksów Młodego Rowerzysty” oraz 1500 kasków rowerowych.

W uroczystości wezmą także udział m.in.: Wicemarszałek Bogusław Kowalski, Starosta Płocki - Michał Boszko, Rzecznik Praw Dziecka – Paweł Jaros.

Serdecznie zapraszamy.
Wiesława Lipińska
Rzecznik prasowy

Liczba wyświetleń: 469

powrót