Zaproszenia

Zaproszenie. Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansuje państwowe i ochotnicze straże pożarne z regionu siedleckiego

2005.10.19 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

21 października br., o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, przy ul. Piłsudskiego 40, Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik podpisze porozumienia ze starostą powiatu węgrowskiego i wójtami 8 gmin w sprawie dofinansowania zakupu sprzętu dla Ochotniczych oraz Państwowych Straży Pożarnych.

O dotacje na zakup wyposażenia na potrzeby Ochotniczych i Państwowych Straży Pożarnych mogły ubiegać się gminy i starostwa z całego Mazowsza. Na ten cel w budżecie województwa mazowieckiego na 2005 r. zagwarantowano ok. 1,5 mln zł.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego podpisze porozumienia łącznie z 22 powiatami w sprawie dofinansowania 22 Komend Państwowej Straży Pożarnej, na kwotę ponad 1 mln zł. Ponadto podpisane zostaną porozumienia z 46 gminami na dofinansowanie 52 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z ich terenu. Na ten cel przeznaczono ponad 400 tys. zł.

21 października br. w Siedlcach porozumienie podpiszą gminy: Miedzna (2,9 tys. zł), Bielany (8,3 tys. zł), Sterdyń (2,9 tys. zł), Sokołów Podlaski (2,5 tys. zł), Repki (5 tys. zł), Przesmyki (9,9 tys. zł), Kosów Lacki (3,6 tys. zł) i Stoczek (8,8 tys. zł). Otrzymają one dofinansowanie w wysokości 153,9 tys. zł. Pieniądze przeznaczone będą na zakup i remont specjalistycznego sprzętu, używanego w ratownictwie.

Serdecznie zapraszamy
Biuro Prasowo-Wydawnicze

Liczba wyświetleń: 458

powrót