Zaproszenia

Zaproszenie. Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansuje ochotnicze straże pożarne z regionu ostrołęckiego

2005.10.19 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

22 października br., o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce, przy ul. Gorbatowa 15, Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik podpisze porozumienia z wójtami 7 gmin w sprawie dofinansowania zakupu sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

O dotacje na zakup wyposażenia na potrzeby Ochotniczych i Państwowych Straży Pożarnych mogły ubiegać się gminy i starostwa z całego Mazowsza. Na ten cel w budżecie województwa mazowieckiego na 2005 r. zagwarantowano ok. 1,5 mln zł.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego podpisze porozumienia łącznie z 22 powiatami w sprawie dofinansowania 22 Komend Państwowej Straży Pożarnej, na kwotę ponad 1 mln zł. Ponadto podpisane zostaną porozumienia z 46 gminami na dofinansowanie 52 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z ich terenu. Na ten cel przeznaczono ponad 400 tys. zł.

22 października br. w Ostrołęce porozumienia podpiszą gminy: Przasnysz (10 tys. zł), Krzynowłoga Mała (30 tys. zł), Zaręby Kościelne (25 tys. zł), Czarnia (26,7 tys. zł), Baranowo (10 tys. zł), Ostrów Mazowiecka (4 tys. zł) oraz Andrzejewo (5 tys. zł).

Otrzymają one dofinansowanie w wysokości 110,7 tys. zł. Pieniądze przeznaczone będą na zakup i remont specjalistycznego sprzętu, używanego w ratownictwie.

Serdecznie zapraszamy
Biuro Prasowo-Wydawnicze

Liczba wyświetleń: 411

powrót