Inne

Rusza XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Broniewskiego „O Liść Dębu”

2010.06.11 14:30 , aktualizacja: 2010.06.11 14:39

Autor: Barbara Chrzanowska, Delegatura UMWM w Płocku, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Książnica Płocka ogłosiła XXII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Władysława Broniewskiego „O Liść Dębu”.

 

Celem zmagań poetyckich jest pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej oraz promowanie młodych literatów. Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy, którzy zgłoszą zestaw 5 dotąd niepublikowanych i nienagrodzonych wierszy w języku polskim, opatrzonych godłem (pseudonimem). Sugerowana tematyka to Płock – ukochane miasto Broniewskiego.

 

Prace nadesłane do 31 lipca zostaną ocenione przez profesjonalne jury, które przewiduje podział nagród między laureatów: I, II i III miejsca oraz 2 nagród specjalnych i 3 wyróżnień, w tym jednego za wiersz o tematyce płockiej. W tegorocznej edycji przyznana zostanie nagroda za najlepszy wiersz o Fryderyku Chopinie – Poecie fortepianu.

 

Uroczystości rozstrzygnięcia konkursu, która odbędzie się 19 listopada 2010r., towarzyszyć będzie koncert poezji śpiewanej i promocja toniku nagrodzonych utworów, ilustrowanych zdjęciami członków Płockiego Towarzystwa Fotograficznego.

 

Zestawy wierszy w 4 egzemplarzach należy nadsyłać do 31 lipca na adres: Książnica Płocka, 09 – 400 Płock, ul. Kościuszki 6.

Liczba wyświetleń: 637

powrót