Inne

Narew. Ludzie. Przyroda. Kultura – zapraszamy do udziału w konkursie

2012.02.09 10:50 , aktualizacja: 2012.02.09 10:57
Autor: SSP, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
fot. arch. SSP "Stopka"

Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA w Łomży, w roku swojego 30-lecia, zaprasza do udziału w otwartych konkursach na esej, reportaż, fotoreportaż i starą fotografię. Motywem przewodnim artystycznych zmagań jest Narew i jej dorzecze. Liczy się ciekawe ukazanie bogactwa i różnorodności ludzkich losów i lokalnych społeczności, udokumentowanie przemian lub zastoju w małych ojczyznach narwiańskiego dorzecza.

 

W konkursie może wziąć udział każdy, kto nadeśle oryginalny esej, reportaż lub fotoreportaż. W przypadku esejów i reportaży oczekiwana objętość utworów powinna być nie większa niż 54 tysiące znaków komputerowych, czyli 30 stron dawnego znormalizowanego maszynopisu. Fotoreportaż powinien składać się z minimum pięciu dynamicznych zdjęć o wspólnej tematyce.

 

Organizatorzy liczą na bogate materiały, które umożliwią stworzenie WIELKIEJ KSIĘGI NARWIAŃSKIEJ. Znajdą się w niej najlepsze eseje, najciekawsze reportaże i fotoreportaże.

 

Prace w poszczególnych kategoriach ocenią zespoły jurorów pod przewodnictwem: prof. Janusza Tazbira (esej), Marka Millera (reportaż) i Andrzeja Zygmuntowicza (fotoreportaż). Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

 

Prace konkursowe w dziedzinie eseju i reportażu należy nadsyłać w formie wydruku komputerowego wraz z dołączoną wersją elektroniczną na płycie CD. Fotoreportaże – w formie odbitek, z dołączoną wersją elektroniczną. Zdjęcia archiwalne – odbitki lub wersja elektroniczna.

 

Termin nadsyłania prac upływa 31 maja 2012 roku.

Adres: Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze "Stopka",
al. Piłsudskiego 83, 18-403 Łomża.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 86 216 42 61 lub drogą mailową – e-mail:

 

Honorowym patronatem konkurs objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 240

powrót