Inne

„Mazowiecka Lady D im. Krystyny Bochenek”

2019.06.24 12:25 , aktualizacja: 2019.06.26 12:58

Autor: MCPS, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej „Mazowiecka Lady D im. Krystyny Bochenek” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

 

Tytuł Lady D. jest skrótem angielskiego wyrażenia Lady Disabled (Dama Niepełnosprawna). Celem konkursu jest uhonorowanie kobiet wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego oraz promocję ich postaw na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.  Zwiększenie świadomości społecznej na temat wkładu kobiet z niepełnosprawnościami w rozwój gospodarczy i społeczny, oraz wyróżnienie działalności osób szczególnie aktywnych w realizację powyższych celów na terenie województwa mazowieckiego. Konkurs składa się z sześciu kategorii, z której zostanie wyłoniona jednak laureatka. Kategorie „Dobry start”, „Kultura i Sztuka”, „Sport”, „Życie Społeczne”, „Życie Zawodowe”, skierowane są do kobiet niepełnosprawnych działających w tych obszarach. Ostatnia kategoria „Przyjaciółka Niepełnosprawnych” skierowana jest do kobiet pełnosprawnych, które podejmują działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.

Z każdej z ww. kategorii zostanie wyłoniona jedna laureatka. Kandydatki można zgłaszać od 15 czerwca 2019 r do 31 lipca 2019 r.

Liczba wyświetleń: 191

powrót