Inne

I Ogólnopolski Zjazd Szkół im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki i konkurs dla uczniów

2020.01.09 08:55 , aktualizacja: 2020.01.09 09:02

Autor: Instytut Papieża Jana Pawła II, Wprowadzenie: Dorota Mądral

Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie oraz Instytut Papieża Jana Pawła II organizują w tym roku I Ogólnopolski Zjazd Szkół im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zjazd ma na celu przybliżenie świadectwa księdza Jerzego Popiełuszki jakie dał swoim życiem i codziennymi wyborami. Organizatorom zależy na aktywnym włączeniu się uczniów szkół podstawowych i średnich w realizację tych wartości.

Z tego względu organizatorzy gorąco zapraszają uczniów do wzięcia udziału w konkursie przygotowanym specjalnie na tę okazję. Uczniowie klas I – V w ramach konkursu mają rozejrzeć się w swoim środowisku i dostrzec osobę lub grupę osób potrzebujących pomocy i zastanowić się w jaki sposób mogą wyjść naprzeciw tym potrzebom. Uczniowie zorganizują pomoc, a następnie udokumentują swoją inicjatywę w formie plakatu. Konkurs ma na celu przywołanie postawy ks. Jerzego Popiełuszki, który dostrzegał wokół siebie wiele potrzeb i był cichym bohaterem dnia codziennego. Ma on również uzmysłowić, że świętość ujawnia się pośród małych rzeczy, drobnych aktów dobra i odwagi.

 

Uczniowie klas VI – VIII oraz szkół średnich mają za zadanie przygotować krótki film na wybrany temat z kilku zaproponowanych przez organizatorów. Tematy te dotyczą wartości takich, jak: odwaga w wyznawaniu wartości, solidarność, wolność, poczucie własnej godności.

 

Zgłoszenia na konkurs należy nadsyłać do 31 stycznia 2020 r. Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone podczas zjazdu. Szczegóły na: www.ipjp2.pl

Liczba wyświetleń: 123

powrót