Inne

Niepodległa na stulecie Bitwy Warszawskiej - ogólnopolski konkurs literacki

2020.06.19 14:40 , aktualizacja: 2020.06.22 08:53

Autor: Biuro Programu Niepodległa, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim "1920" w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Najlepsze prace opublikowane będą w pokonkursowej antologii. Przewidziano także 10 nagród równoważnych, w wysokości 4 tys. zł brutto każda.

 

Konkursem pod symbolicznym hasłem „1920” organizatorzy chcą zachęcić do stworzenia literackiej panoramy tamtych niezwykłych czasów. Można nadsyłać opowiadania kryminalne (jak policja dawała sobie radę w obliczu groźby nadciągających wojsk radzieckich, kiedy wciąż trzeba było walczyć o utrzymanie  lokalnego porządku i bezpieczeństwa?), szpiegowskie (agenci i agentki, radiowywiad, tajne plany i wykradzione dokumenty…), a także obyczajowe (jak wyglądało życie w roku 1920, z czym mierzyło się społeczeństwo?), czy nawet romanse (bo przecież miłość w czasach wojny jest nieodzowna!). W naszym konkursie gatunek nie stawia ograniczeń – przyjmiemy zarówno klasyczne opowiadania, jak i prace stylizowane na reportaże czy listy. Prace mogą być wymysłem wyobraźni autorów, mogą opierać się na prawdziwych wydarzeniach i postaciach, mogą być także zapisem rodzinnych historii. Może być dramatycznie, romantycznie, z dreszczykiem bądź na wesoło.

 

Jak wziąć udział?

Zgłaszana praca nie może przekraczać objętości 30 000 znaków ze spacjami. Konkurs jest przeznaczony dla osób, które mają ukończony 16. rok życia. Prace należy przesyłać do 15 sierpnia 2020 roku na adres . Jedna osoba może zgłosić jeden tekst.
 

UWAGA! Tekstów nie należy podpisywać imieniem i nazwiskiem, a jedynie wybranym przez siebie pseudonimem i tytułem pracy. W treści maila należy podać swój pseudonim, tytuł tekstu oraz dane kontaktowe. Niezbędne jest załączenie oświadczenia konkursowego (może być skan/zdjęcie wypełnionego oświadczenia konkursowego).

 

Więcej informacji na www.niepodlegla.gov.pl

Liczba wyświetleń: 73

powrót