Inne

Konkurs „Komiksowo” rozstrzygnięty!

2020.06.23 14:30 , aktualizacja: 2020.06.23 15:14
Autor: Agnieszka Olczyk (Biblioteka Pedagogiczna w Płocku), Wprowadzenie: Dorota Mądral
Strona tytułowa komiksu. Mężczyzna i chłopiec idący przez las. Mężczyzna w długim płaszczu z twarzą zasłoniętą chustą, obok idzie chłopiec w hełmie i krótkiej pelerynieidzie mały chłopiec I miejsce w kat. szkoły...

Komiksowo – pod takim hasłem Biblioteka Pedagogiczna w Płocku przeprowadziła konkurs na wykonanie komiksu.

 

Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych z powiatów: płockiego grodzkiego, płockiego ziemskiego, gostynińskiego oraz sierpeckiego. Tematyka prac była dowolna. Konkurs był częścią projektu angażującego i motywującego dzieci i młodzieży do pracy, do poszukiwania niebanalnych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatorów. Do biblioteki wpłynęło wiele interesujących, pomysłowych i pełnych ekspresji prac wykonanych tradycyjną techniką jak i w formie skanów, stąd wyłonienie tych najlepszych było niezmiernie trudne. Prace oceniało jury w składzie: Agnieszka Olczyk – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej, Anna Krusiewicz – nauczyciel konsultant w zakresie języka polskiego, historii i wos, pracownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku, Jacek Znyk – pedagog o specjalnościach: edukacja ustawiczna, pedagogika opiekuńczo – wychowawcza, plastyka, historia sztuki, ekologia, organizacja imprez kulturalno – oświatowych, pracownik Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku. Jurorzy przy ocenianiu prac zwracali szczególną uwagę na samodzielność wykonania, zaangażowanie, pomysłowość i oryginalne podejście do tematu. Po burzliwych debatach przyznano nagrody. Szczegóły w protokole na stronie internetowej biblioteki.

 

Pandemia koronawirusa spowodowała, że nagrody ufundowane przez sponsorów zostaną wręczone przez nauczycieli, którzy od początku mocno zaangażowali się i motywowali swoich uczniów do wzięcia udziału w tym konkursie.

 

W związku z ogromnym zainteresowaniem projektem Biblioteka Pedagogiczna w Płocku planuje kolejną edycję konkursu. Informacje zostaną umieszone na stronie internetowej biblioteki i w mediach społecznościowych placówki.

Liczba wyświetleń: 136

powrót