Inne

Konkurs IMPULS KULTURY – Mazowiecka Nagroda Inspiracji Kulturalnych o Nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego

2020.09.07 11:25 , aktualizacja: 2020.09.30 12:39

Autor: Maciej Pajączkowski (MIK), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

Infografika z nazwą konkursu i symbolicznymi sylwetkami dynamicznych postaci dających impulsy kulturalne. Infografika promująca...

Ruszył nabór zgłoszeń w pierwszej edycji konkursu IMPULS KULTURY – Mazowiecka Nagroda Inspiracji Kulturalnych o Nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego. Nagroda przyznawana jest animatorom i edukatorom kulturalnym za autorskie projekty realizowane na terenie województwa mazowieckiego.

 

Organizatorem konkursu IMPULS KULTURY – Mazowiecka Nagroda Inspiracji Kulturalnych jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Konkurs w imieniu Organizatora przeprowadza Mazowiecki Instytut Kultury.

 

Konkurs skierowany jest do osób fizycznych – praktyków kultury działających na terenie województwa mazowieckiego – pracowników instytucji kultury, osób zrzeszonych w podmiotach NGO, członków grup nieformalnych, osób fizycznych działających autonomicznie, którzy w okresie pomiędzy 1 stycznia 2019 r. a 31 sierpnia 2020 r. zrealizowali na terenie woj. mazowieckiego działania z zakresu animacji i edukacji kulturalnej na rzecz zmiany społecznej.

 

Celem konkursu jest rozpowszechnienie wartościowych projektów z zakresu animacji i edukacji kulturalnej, a także promocja laureatów, którzy poprzez działania animacyjne i edukacyjne przyczyniają się do aktywizacji oraz integracji różnych środowisk.

 

Do konkursu można zgłosić autorskie działania w jednej z pięciu kategorii:

  • projekt zrealizowany w przestrzeni publicznej
  • projekt oparty o dziedzictwo lokalne
  • projekt storytellingowy tzn. taki, w którym opowieść tradycyjne, lokalna, osobista bądź literacka stanowi oś dla działań animacyjnych bądź edukacyjnych
  • projekt wykorzystujący nowe technologie i innowacyjne formy przekazu
  • projekt zrealizowany online.

Autorzy nagrodzonych projektów otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 6000 zł brutto.

 

Kandydatury można zgłaszać poprzez formularz internetowy zamieszczony na stronie Mazowieckiego Instytutu Kultury do 15 października 2020 r.

 

Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie: http://www.mazowieckieobserwatorium.pl/impuls.html 

Liczba wyświetleń: 613

powrót