Inne

Tradycyjna palma wielkanocna – konkurs plastyczny

2021.02.11 13:50 , aktualizacja: 2021.03.31 12:36
Autor: Jarosław Asztemborski (MWM w Sierpcu), Wprowadzenie: Dorota Mądral
Wysokie palmy wielkanocne wykonane z bibuły, suszonych kwiatów, gałązek krzewów, zawieszone pionowo, przygotowane do oceny konkursowej. Jurorka wystawia notę. Zdjęcie w plenerze. Muzeum Wsi Mazowieckiej w...

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Tradycyjna palma wielkanocna”.

 

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej, stowarzyszeń, osób indywidualnych oraz twórców nieprofesjonalnych. Zadaniem uczestników jest wykonanie palmy wielkanocnej według dawnych wzorów mazowieckich lub występujących w innych regionach Polski. Palmy należy dostarczyć do Działu upowszechniania i promocji (Bud. G) lub pocztą tradycyjną.

 

Prace można zgłosić w kategorii indywidualnej lub zespołowej, oznaczając region, z którego pochodzą. Najładniejsze palmy zostaną wyłonione drogą głosowania przez uczestników obchodów „Niedzieli Palmowej w skansenie”. Laureaci otrzymają nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienie.

 

Ponadto jury konkursu wybierze jedną tradycyjną palmę mazowiecką, która odbierze Nagrodę specjalną. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w Niedzielę Palmową, po zakończeniu uroczystej mszy świętej.

 

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

 

 

Liczba wyświetleń: 749

powrót