Inne

XV Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury

2021.02.16 15:20 , aktualizacja: 2021.03.31 12:56
Autor: Agnieszka Antoniewska (Mazowiecki Teatr Muzyczny), Wprowadzenie: Dorota Mądral
Logotyp Teatralnych Nagród Muzycznych przedstawiający sylwetkę mężczyzny we fraku i kapeluszu. Zgłoszenie do VI edycji...

Rusza jubileuszowa XV edycja Teatralnych Nagród Muzycznych!

 

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury to jedyny ogólnopolski konkurs tego rodzaju, w ramach którego nagradzani są artyści i twórcy związani ze środowiskiem teatralno-muzycznym. Organizowany jest od czternastu lat przez Mazowiecki Teatr Muzyczny.

 

Konkurs ma na celu prezentację twórczości polskich teatrów muzycznych oraz polskich teatrów posiadających w repertuarze wydarzenia muzyczne i uhonorowanie najlepszych spośród zgłoszonych za wyróżniające osiągnięcia. Na werdykt każdego roku z uwagą i niecierpliwością oczekuje środowisko twórców i miłośników teatru muzycznego w Polsce.

 

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury przyznaje Kapituła, którą powołuje Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego. W konkursie może wziąć udział każdy spektakl muzyczny, artysta, wykonawca i inny twórca zgłoszony przez dyrektora jednego z polskich teatrów muzycznych oraz polskich teatrów, posiadających w repertuarze wydarzenia muzyczne, działających na terenie Polski. Mazowiecki Teatr Muzyczny jako organizator Konkursu rokrocznie przyjmuje ponad 150 zgłoszeń.

 

Każdego roku Kapituła przyznaje nagrody w kilkunastu kategoriach w postaci statuetek autorstwa Andrzeja Pągowskiego z wizerunkiem patrona Teatru, Jana Kiepury, wyróżniając m.in. najlepszych śpiewaków operowych i wokalistów musicalowych, tancerzy, choreografów, scenografów, dyrygentów, a także twórców plakatów teatralnych i reżyserów.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 19 marca br.

Szczegółowe informacje

 

Liczba wyświetleń: 84

powrót