Inne

Zostań odkrywcą!

2021.04.22 10:50

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza wszystkich miłośników przyrody i krajobrazów do wzięcia udziału w konkursie  „Tuzin nietuzinkowych miejsc do zobaczenia – Odkrywcy Mazowieckich Parków Krajobrazowych”. Konkurs ma na celu zachęcić do poznawania pięknych, ale nieznanych miejsc zlokalizowanych na terenach  lub w okolicach pięciu parków wchodzących w skład Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych tj.:

 

• Mazowiecki Park Krajobrazowy – „Odkrywcy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego”

• Brudzeński Park Krajobrazowy – „Odkrywcy Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego”

• Chojnowski Park Krajobrazowy – „Odkrywcy Chojnowskiego Parku Krajobrazowego”

• Nadbużański Park Krajobrazowy –  „Odkrywcy Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego”

• Kozienicki Park Krajobrazowy – „Odkrywcy Kozienickiego Parku Krajobrazowego”.

 

W myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie” zachęcamy do poznawania najbliższej okolicy, a przede wszystkim do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu - przecież „ruch to zdrowie”. Nie musimy wyjeżdżać daleko żeby cieszyć się pięknem otaczającej nas przyrody. Nie bez znaczenia jest również pogłębianie wiedzy przyrodniczej, doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą i orientacja w terenie.

 

Na mapach poszczególnych parków wyznaczono tuzin miejsc, które można odwiedzić i zrobić zdjęcia. Uczestnik wybiera dowolny park spośród pięciu parków krajobrazowych wchodzących w skład MZPK i wykonuje 12 zdjęć wskazanych na mapach poszczególnych parków. Ilość zdjęć ograniczamy do jednego w każdym miejscu, czyli każdy uczestnik powinien nadesłać 12 zdjęć, które udokumentują jego obecność na terenie konkretnego parku. Nie oceniamy jakości nadesłanych zdjęć. Najważniejsze jest dla nas udokumentowanie zwiedzania i odkrywania parków.

 

Więcej szczegółów w regulaminie konkursu  oaz mapki poszczególnych parków do pobrania na stronie www.parkiotwock.pl

Bardzo liczymy na Państwa udział w konkursie i życzymy wielu niezapomnianych chwil  w odkrywaniu krajobrazowych perełek parków.

Liczba wyświetleń: 182

powrót