Inne

Program "Świętokrzyskie na rzecz edukacji"

2011.11.28 14:50 , aktualizacja: 2012.01.25 11:51

Autor: UMWS, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego,  Oddział Promocji Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki,  przy współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli opracował pierwszy w Polsce, pilotażowy program pn. "Świętokrzyskie na rzecz edukacji".
 
 
Głównym zadaniem programu jest promocja  regionu świętokrzyskiego poprzez skierowanie dydaktycznej oferty w postaci gotowych scenariuszy lekcyjnych opartych na walorach województwa świętokrzyskiego, dostosowanych do programów edukacyjnych poszczególnych poziomów nauczania.

Propozycja dotyczy wszystkich środowisk oświatowych (dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych) z terenu sześciu regionów sąsiadujących z województwem świętokrzyskim.

Obecnie materiał dydaktyczny wraz z regulaminem konkursu i załącznikami jest wysyłany do ok. 7200 szkół, kuratorów oraz  marszałków z województw ościennych.
   
W celu zachęcenia szkół i poszczególnych klas do udziału w programie został zorganizowany dla nich konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Polega on na przygotowaniu prac konkursowych w zakresie tematycznym dostosowanym do przeprowadzonych przez nauczycieli na podstawie scenariuszy lekcyjnych opracowanych przez ekspertów ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli zajęć dydaktycznych.
Publikację w postaci płyty DVD z materiałem dydaktycznym, zdjęciami i filmami promującymi region oraz książeczkę z propozycjami wycieczek szkolnych na zielone szkoły oraz rodzinne pobyty weekendowe otrzyma każda z 7218 szkół w województwach ościennych, zaś informacje szczegółowe, w tym regulamin konkursu, są zamieszczone w zakładce ,,Konkursy”.

Dla zwycięzców konkursu  ufundowane zostaną nagrody: dla klas w poszczególnych kategoriach -  wycieczki do woj. świętokrzyskiego, natomiast dla zwycięskich szkół - nagrody w postaci materiałów i sprzętu dydaktycznego o wartości ok. 10 000 brutto.

 

WIęcej infornmacji na stronie: http://www.sejmik.kielce.pl/program-swietokrzyskie-na-rzecz-edukacji-,28731.html

Liczba wyświetleń: 300

powrót