Konkurs "Edukreator na Mazowszu"

IV edycja konkursu „Edukreator na Mazowszu”

2020.09.01 10:00 , aktualizacja: 2020.09.01 13:48

Autor: Magdalena Łapkiewicz (KP), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Czy Twoja szkoła jest miejscem, w którym są kreatywne przedsięwzięcia? Nauczyciele prowadzą lekcję w twórczy niebanalny sposób? W Twojej szkole są zajęcia związane z kulturalnymi projektami? Jeśli tak konkurs "Edukreator na Mazowszu" jest dla Ciebie.

 

O nagrody w IV edycji konkursu „Edukreator na Mazowszu” mogą ubiegać się:

 • Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu Mazowsza, które stwarzają przestrzeń do kreatywnego rozwoju ucznia poprzez upowszechnianie kultury.
 • Nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Mazowsza, których cechuje wyobraźnia i pomysłowość w prowadzeniu lekcji i zajęć szkolnych oraz umiejętność inspirowania uczniów ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień kulturowych.

Dla zwycięzców w kategoriach kreatywna szkoła podstawowa i ponadpodstawowa (lokalizacja szkoły na terenie gminy/miasta do 20 tys. mieszkańców lub powyżej 20 tys. mieszkańców) planowane są nagrody pieniężne w wysokości po 10 000 zł brutto, a dla zwycięzców w kategoriach kreatywny nauczyciel szkoły podstawowej i ponadpodstawowej (lokalizacja szkoły na terenie gminy/miasta do 20 tys. mieszkańców lub powyżej 20 tys. mieszkańców) po 5 000 zł brutto.

 

Cel Konkursu:

 1. wzbogacanie programu nauczania poprzez włączenie do niego elementów kulturotwórczych;
 2. wspieranie i motywowanie dyrektorów oraz nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wdrażania w edukacji powszechnej metod nastawionych na rozwijanie wśród uczniów twórczego myślenia;
 3. promowanie sposobów nauczania, które kształtują kreatywne podejście do rozwiązywania problemów edukacyjnych i wychowawczych, budują umiejętność poszukiwania innowacyjnych rozwiązań oraz pobudzają wyobraźnie uczniów;
 4. ukazanie i docenienie pomysłowych i oryginalnych pozalekcyjnych aktywności szkół i nauczycieli z terenu województwa mazowieckiego.

 

Termin składania kart zgłoszeń: 1 września–30 września 2020 r.

 

Wnioski należy:

 • przesłać pocztą na adres Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa albo
 • złożyć osobiście w siedzibie Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie (w związku z istniejącą sytuacją epidemiczną, funkcjonują punkty podawcze:
  w budynku przy ul. Jagiellońskiej 26 i ul. Skoczylasa 4. Punkty podawcze czynne są od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 16:00. Ewentualne zmiany będą aktualizowane na bieżąco.) 

 

Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 229 lub wysyłając pytania na adres e-mail:

Pliki do pobrania

Rozmiar: 104 kB, Liczba pobrań: 302, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 22 kB, Liczba pobrań: 208
Rozmiar: 21 kB, Liczba pobrań: 214
Rozmiar: 24 kB, Liczba pobrań: 138
Rozmiar: 17 kB, Liczba pobrań: 149
Rozmiar: 19 kB, Liczba pobrań: 137

Liczba wyświetleń: 849

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.