Nagrody i stypendia

Rusza nabór wniosków do IV edycji Nagrody Twórczej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury

2020.05.27 14:35 , aktualizacja: 2020.06.01 15:02

Autor: Anna Grzywacz (KP), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Konkurs skierowany jest do młodych artystów, którzy dzięki swojej  aktywności  posiadają znaczące osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej.

 

Nagroda Twórcza przyznawana jest za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w szczególności w zakresie: twórczości literackiej, teatralnej, muzycznej, plastycznej, fotograficznej i filmowej, inicjowania nowatorskich form życia społeczno-kulturalnego oraz ochrony dziedzictwa kultury

 

Nabór wniosków rozpocznie się 1 czerwca 2020 r., a trwać będzie do 15 lipca 2020 r. Dla każdego z trzech laureatów konkursu przewidziane są nagrody pieniężne w wysokości po 9 000 złotych.

 

O Nagrodę Twórczą może ubiegać się osoba, łącznie spełniająca następujące kryteria:

  • jest pełnoletnia i w dniu składania wniosku o Nagrodę Twórczą nie ukończyła 35. roku życia;
  • posiada znaczące osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej, upowszechniania
    i ochrony kultury;
  • zamieszkała na terenie województwa mazowieckiego;
  • nie ubiega się o przyznanie stypendium wojewódzkiego dla studentów uczelni artystycznych, zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.

 

Wnioski należy przesłać:

  • pocztą na adres Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa lub:
  • elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP lub pocztą elektroniczną na adres z użyciem kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub
  • złożyć osobiście w siedzibie Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie (w związku z istniejącą sytuacją epidemiczną, funkcjonują punkty podawcze: w budynku przy ul. Jagiellońskiej 26 i ul. Skoczylasa 4. Punkty podawcze czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00. Ewentualne zmiany będą aktualizowane na bieżąco).

Pliki do pobrania

Rozmiar: 72 kB, Liczba pobrań: 269, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 17 kB, Liczba pobrań: 192
Rozmiar: 25 kB, Liczba pobrań: 223

Liczba wyświetleń: 1137

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.