Członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

Hotel Bonifacio

2020.06.19 13:35 , aktualizacja: 2020.06.19 13:51

Hotel Bonifacio SPA & Sport Resort usytuowany jest na leśnej polanie w malowniczej pradolinie Wkry. Aktywni fizycznie goście skorzystają z bogatej oferty sportowej. Natomiast Ci, dla których ważne jest pyszne, lokalne jedzenie docenią kunszt miejscowego kucharza. Hotel Bonifacio jest bowiem ambasadorem regionalnej kuchni mazowieckiej. W karcie znaleźć można sery od miejscowych serowarów, pieczywo z pobliskiej piekarni, ryby z rzeki Wkry czy domowe nalewki.

więcej o: Hotel Bonifacio

Dionizos s.c.

2020.06.17 10:00 , aktualizacja: 2020.06.17 10:08

Firma Dionizos oferuje Piernik Rembik, pieczony według oryginalnej receptury radomskiego cukiernika, Wojciecha Rembikowskiego. Radomskie pierniki znane były w całym Królestwie Polskim. Piernik wypiekany jest w małej piekarni, usytuowanej w ponad 120 letnim budynku, pozostałości po dawnych Browarach Saskich. Produkcja jest niewielka - 40 ciast tygodniowo - a surowce do wypieku pochodzą od lokalnych dostawców.

więcej o: Dionizos s.c.

Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo na Wzgórzu"

2020.06.17 09:50 , aktualizacja: 2020.06.19 12:11

Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo na Wzgórzu” rozciąga się nad malowniczą rzeką Świder, tuż obok rezerwatów przyrody Dolina Świdra i Góra Wólczańska. Goście mogą posmakować warzyw i owoców pochodzące z pól i ogrodu gospodarzy. W obejściu spotkać można również kury, krowy i kucyki. Ulubioną potrawą zarówno gospodyni jak i wczasowiczów jest Żurek Starogrodzki na serwatce.

więcej o: Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo na Wzgórzu"

Gospodarstwo Pasieczne Tomasza Dąbrowskiego

2020.06.16 12:50 , aktualizacja: 2020.06.17 09:57

Tomasz Dąbrowski to pasjonat i znawca pszczelarstwa. Posiada 60 uli, zlokalizowanych w północnej części Mazowsza, w sąsiedztwie lasów i rezerwatów przyrody, z dala od dróg i zabudowań. Miód powstaje na bazie naturalnych składników i wytwarzany jest według jednolitej receptury. Szeroka wiedza na temat życia pszczół właściciela pasieki, pozwala na produkowanie wysokiej jakości miodów.

więcej o: Gospodarstwo Pasieczne Tomasza Dąbrowskiego

Pasieka Stanisławice Witold Adamski

2020.06.09 10:55

Witold Adamski, właściciel Pasieki Stanisławice, może poszczycić się tytułem Mistrza Pszczelarskiego oraz 80 ulami typu wielkopolskiego. Do pozyskania miodu wykorzystuje wyłącznie pszczoły dwóch ras: kraińskiej i kaukaskiej. Miody z Pasieki Stanisławice są produktem wyjątkowym ściśle związanym z obszarem, z którego pochodzą – z nieskażonej przez przemysł Puszczy Kozienickiej. W ofercie Pasieki znajdziemy miody: akacjowy, lipowy, wielokwiatowy, spadziowy liściasty oraz spadziowy iglasty.

więcej o: Pasieka Stanisławice Witold Adamski

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach

2020.06.09 10:45

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach zlokalizowana jest we wschodniej części województwa mazowieckiego. Zakład łączy 90 letnią tradycję ruchu spółdzielczego z nowoczesną organizacją i najnowszą technologią produkcji. Wyroby produkowane są tylko z naturalnych surowców, bez konserwantów, z troską o zdrowie klientów i ochronę środowiska.

więcej o: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach

Gospodarstwo Sadownicze Zdrowy Owoc

2020.06.09 10:40

Kilkuhektarowe Gospodarstwo Sadownicze Zdrowy Owoc usytuowane jest w powiecie lipskim. Ten rolniczy subregion Mazowsza z uwagi na oddalenie od ośrodków miejskich i brak przemysłu, pozwala na produkcję dobrych produktów rolnych. Właściciele dbają, aby jabłka, gruszki i porzeczki przez nich oferowane były smaczne, zdrowe i pachnące.

więcej o: Gospodarstwo Sadownicze Zdrowy Owoc

Gospodarstwo Agroturystyczne „U Ani”

2020.06.09 10:35

Zupa marchwianka oraz galaretka z czarnej porzeczki od ponad 10 lat przyciągają wczasowiczów do gospodarstwa Pani Anny Goliszewskiej. W obejściu spotkać można krowy, owce kozy oraz kucyki. Gospodarstwo położone jest w cichej, malowniczej okolicy, wśród lasów i pól, gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku i zapoznać się z tradycyjną i ekologiczną żywnością.

więcej o: Gospodarstwo Agroturystyczne „U Ani”

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.