MIAS MAZOWSZE 2018

„Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018” – komunikat nr 2

2017.11.29 15:10 , aktualizacja: 2018.01.03 09:43

Autor: Piotr Rawa, (RW), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W trakcie dotychczas przeprowadzanych konsultacji dotyczących „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018” pojawiły się ze strony gmin zainteresowanych partycypowaniem w „MIAS MAZOWSZE 2018” liczne pytania odnośnie istotnego dla uczestnictwa w Instrumencie dokumentu pn. „uchwała Rady Sołeckiej”.

 

Dokument ten jest wymieniany w „Zasadach udzielania pomocy finansowej z budżetu województwa mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018” na realizację przez gminy zadań istotnych dla sołectw z terenu Mazowsza” jako niezbędny do partycypacji w Instrumencie oraz stanowi wymagany załącznik do Wniosku o pomoc finansową z budżetu województwa mazowieckiego w roku 2018 w ramach „MIAS MAZOWSZE 2018”.

 

W celu wyjaśnienia wątpliwości, uprzejmie informujemy, że w przypadku gdy Rada Sołecka nie wyraża opinii bądź stanowiska w postaci „uchwały”, do ww. Wniosku o pomoc finansową należy załączyć inny dokument pochodzący od Rady Sołeckiej, w którym zajęła ona stanowisko lub zaopiniowała wniosek w sprawie realizacji danego zadania.

 

Ponadto uprzejmie informujemy, że Gmina w ramach „MIAS MAZOWSZE 2018” oprócz ww. dokumentu ze strony Rady Sołeckiej, ma możliwość również załączyć dodatkowo do składanego przez siebie „Wniosku o pomoc finansową” stosowną uchwałę Zebrania Wiejskiego (lub jej potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię) w sprawie realizacji danego zadania, jednakże podkreślamy, iż nie jest to dokument bezwzględnie wymagany.

Liczba wyświetleń: 2221

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.