Komunikaty, aktualności

Obwieszczenie Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Warszawie ws. skreślenia kandydata na radnego do Sejmiku Województwa Mazowieckiego

2018.10.20 08:35

Autor: Beata Samsel (KM), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Na podstawie art. 437 § 2 w związku z art. 436 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz.U. 2018 poz. 754, 1000 i 1349) Komisja informuje, iż:

 

Pan Jacek Wilk kandydat na radnego w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego w okręgu wyborczym nr 7 zarejestrowany na liście nr 9 Komitetu Wyborczego Wyborców Wolność w Samorządzie poz. 1 na karcie do głosowania - został skreślony z listy z powodu złożenia oświadczenia o wycofaniu zgody na kandydowanie.

 

Nazwisko skreślonego kandydata pozostawia się na karcie do głosowania

  • Oddanie głosu wyłącznie na skreślonego kandydata powoduje, iż głos jest ważny
    i oddany na listę bez wskazania pierwszeństwa do uzyskania mandatu.

 

  • Oddanie głosu na skreślonego kandydata oraz na innego kandydata z tej samej listy powoduje, że głos jest ważny i oddany na nieskreślonego kandydata.

 

  • Oddanie głosu na skreślonego kandydata oraz na innego kandydata z innej (ale tylko jednej) listy powoduje, że głos jest ważny i oddany na nieskreślonego kandydata z tej innej listy.

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 61 kB, Liczba pobrań: 233, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 1128

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.