YOUMOBIL

„Przez Europę z biletem Interrail” w ramach projektu YOUMOBIL

2019.07.24 11:55 , aktualizacja: 2019.07.25 11:48

Autor: Magdalena Prządka-Głodek (NI), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Koleje Mazowieckie zapraszają do udziału w konkursie „Przez Europę z biletem Interrail”. Jest to jedno z działań w ramach projektu CE1307 YOUMOBIL „Promocja mobilności wśród dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich poprzez lepszy dostęp do europejskiej i krajowej sieci transportu pasażerskiego”, współfinansowanego w ramach Programu Interreg Central Europe 2014–2020.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Kolejami Mazowieckimi organizuje konkurs, który ma wyłonić uczestników „Letniej Kampanii Interrail”. Osoby te będą podróżować z biletami Interrail Global Pass do regionów uczestniczących w Projekcie i dzielić się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych.

 

Organizatorzy konkursu wybiorą dwoje młodych ludzi w wieku od 18 do 26 lat, którzy będą musieli opisać swoją podróż do wybranych miejsc w Europie.

 

Każdy zwycięzca konkursu (reporter YOUMOBIL) otrzyma bilet INTERRAIL Global Pass ważny przez 22 dni. Zadaniem zwycięzców konkursu będzie odwiedzenie co najmniej 5 z 7 miast/regionów (w tym Płocka) biorących udział w projekcie: Quedlinburg (Niemcy), Modena (Włochy), Brezno i Žilina (Słowacja), Płock (Polska), Kraj południowo-morawski (Czechy) i Dugo Selo (Chorwacja).

 

Z wizyty w każdym z 5 miast/regionów reporter YOUMOBIL zobowiązany jest zamieścić relację w mediach społecznościowych lub na blogach (po polsku i po angielsku) o wrażeniach, doświadczeniach i ciekawostkach z podróży, zwłaszcza w odniesieniu do transportu publicznego. Relacja może mieć dowolną formę – zdjęć, filmów, tweetów czy krótkich artykułów.

 

Ponadto na podstawie biletu INTERRAIL Global Pass Reporterzy YOUMOBIL mogą zwiedzać również dowolne miejsca w Europie do momentu wygaśnięcia ważności tego biletu.

 

Szczegółowe zasady uczestnictwa oraz formularz konkursowy znajdują się na tej stronie.

 

Projekt YOUMOBIL ma na celu promocję mobilności wśród dzieci i młodzieży zamieszkującej tereny wiejskie oraz zwiększenie udziału tej grupy społecznej w podróżach w ramach publicznego transportu zbiorowego. Ponadto, w ramach projektu podejmowane są inicjatywy służące zwróceniu uwagi na rozwój regionalnego transportu pasażerskiego na Mazowszu oraz popularyzowaniu wiedzy o zbiorowym transporcie publicznym.

Liczba wyświetleń: 185

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.