Zintegrowany System Zarządzania

Informacje ogólne

2008.02.12 00:00 , aktualizacja: 2021.06.24 12:51

Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Administrator

Zintegrowany system zarządzania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie

 

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie funkcjonuje zintegrowany system zarządzania, obejmujący systemy:

  • zarządzania jakością (zgodnie z Normą PN-EN ISO 9001:2015-10),
  • zarządzania środowiskowego (zgodnie z Normą PN-EN ISO 14001:2015-09),
  • zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy (zgodnie z Normą PN-ISO 45001:2018-06),
  • zarządzania działaniami antykorupcyjnymi (zgodnie z Normą PN-ISO 37001:2017-05),
  • zarządzania bezpieczeństwem informacji (zgodnie z Normą PN-EN ISO/IEC 27001:2017-06),
  • społecznej odpowiedzialności (na podstawie ISO 26000).

Na bazie tych systemów na przestrzeni lat zbudowano holistyczny system zarządzania, obejmujący wiele aspektów funkcjonowania Urzędu, od jakości świadczenia usług, sprawnego obiegu informacji, zapewnienia należytej ochrony (poufności, integralności i dostępności) dla każdej informacji będącej w dyspozycji Urzędu, eliminowania wszelkich zagrożeń korupcyjnych, nadużyć finansowych i konfliktów interesów na każdym z poziomów zarządzania oraz zapewnienia stałego podnoszenia wiedzy i kompetencji pracowników, przez troskę o środowisko naturalne, społeczną odpowiedzialność za podejmowane decyzje, po rozwój technologiczny.

 

Celem naszych działań podejmowanych w obszarze zarządzania jest przede wszystkim troska o satysfakcję klientów Urzędu, mieszkańców Mazowsza. Wsłuchujemy się w płynące od Państwa sygnały (analizując wpływające wnioski, skargi, wyniki ankiet). To dla Państwa satysfakcji stale podnosimy swoje kompetencje. Rozwijamy nowoczesne metody świadczenia usług publicznych, tak, by możliwe było załatwianie spraw bez wychodzenia z domu, lub nawet przy użyciu smartfona.

 

Dbamy o celowe i efektywne zarządzanie powierzonymi środkami. Zarządzamy ryzykami i szansami by unikać potencjalnych zagrożeń, zapobiegać ich ewentualnym negatywnym efektom oraz zwiększać efektywność i jakość realizowanych usług. Nasz Urząd to także przyjazne i bezpieczne miejsce pracy. Kierownictwo zadbało o budowę kultury organizacyjnej opartej na wspólnych wartościach. Etyka, ekologia, bezpieczeństwo informacji, działania antykorupcyjne, czy społeczna odpowiedzialność nie są dla nas wyłącznie hasłami. Te wartości są dla nas ważne w codziennej pracy.

        

Urząd jest poddawany corocznym niezależnym audytom zewnętrznym, których efektem są certyfikaty potwierdzające funkcjonowanie Urzędu zgodne z wdrożonymi normami. Naszym głównym celem jest ciągłe doskonalenie, by zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.

 

Pliki do pobrania

Artykuły powiązane

Urząd Marszałkowski laureatem Polskiej Nagrody Jakości!

12-11-2007
11 listopada 2007 r., na Zamku Królewskim w Warszawie, odbyło się uroczyste wręczenie Polskiej Nagrody Jakości. Laureatem tegorocznej nagrody w kategorii organizacje publiczne – administracja publiczna został Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Nagrodę odebrali Marszałek...
więcej o: Urząd Marszałkowski laureatem Polskiej Nagrody Jakości!

Liczba wyświetleń: 49084