Aktualności

Społeczny dialog

2016.12.13 15:15 , aktualizacja: 2016.12.19 12:28

Autor: Beata Samsel (KM), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Spotkanie zorganizowało Biuro Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego fot. Agnieszka Stabińska
  • Dyskucja o zmianach w szkolnictwie wyższym fot. Agnieszka Stabińska
  • Ostatnie w roku spotkanie rady odbyło się w urzędzie marszałkowskim fot. Agnieszka Stabińska
  • Rozmowy o pracach rady w obszarze wygaszania sporów między pracownikami a pracodawcami fot. Agnieszka Stabińska
  • Spotkanie otworzył przewodniczący Jerzy Wiśniewski fot. Agnieszka Stabińska
  • Członkowie rady fot. Agnieszka Stabińska
  • Slajd z prezentacji podsumowującej działania rady w 2016 r. fot. Agnieszka Stabińska
  • Program obrad fot. Agnieszka Stabińska
  • Nowy przewodniczący Jacek Całus, prezes Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza fot. Agnieszka Stabińska

Podsumowano roczną działalność Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Na ostatnim spotkaniu w tym roku dyskutowano o minionych wydarzeniach oraz planach na kolejny rok.

 

Przewodniczący WRDS Jerzy Wiśniewski opowiedział o pracach rady w obszarze wygaszania sporów między pracownikami a pracodawcami, istotnych dla rozwoju gospodarczego i zachowania pokoju społecznego w regionie. Dyskutowano również o zmianach w systemie szkolnictwa zawodowego, przedstawionych podczas konferencji zorganizowanej 23 listopada br. przez WRDS. Jej efektem są postulaty o konieczności wypromowania, unowocześnienia edukacji w szkołach zawodowych i zapewnienia odpowiedniego poziomu finansowania kształcenia zawodowego oraz dostosowania oferty kształcenia do potrzeb rynku pracy.

 

Prospołecznie

WRDS przyjęła opinię w sprawie zakończenia misji dobrej woli w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wierzbicy oraz uchwałę zmieniającą skład osobowy Zespołu roboczego ds. ochrony zdrowia działającego w ramach WRDS.

Dyrektor Kancelarii Marszałka Magdalena Flis-Lichota, w imieniu marszałka Adama Struzika, podziękowała za dotychczasową współpracę przewodniczemu WRDS, któremu kończy się roczna kadencja. Na kolejną rada wybrała Jacka Całusa, prezesa Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza.

 

WRDS na Mazowszu

Radę powołał Marszałek Województwa Mazowieckiego 9 grudnia 2015 r. W jej skład wchodzi marszałek oraz dwie wskazane przez niego osoby będące przedstawicielami innych jednostek samorządu terytorialnego, jako strona samorządowa, przedstawiciele strony pracowników, pracodawców oraz wojewoda i 2 wskazane przez niego osoby – jako strona rządowa. Przewodniczącym WRDS jest naprzemiennie przedstawiciel strony pracowników i pracodawców, marszałek województwa oraz wojewoda. Rada opiniuje w sprawach objętych obszarem związków zawodowych lub organizacji pracodawców będących w kompetencji administracji rządowej i samorządowej z terenu województwa. Rozpatruje sprawy społeczne lub gospodarcze powodujące konflikty między pracodawcami i pracownikami, istotne dla zachowania pokoju społecznego.

 

 

Liczba wyświetleń: 982

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.