Aktualności

Grudniowe posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

2017.12.28 09:45 , aktualizacja: 2017.12.28 11:35

Autor: Ewelina Mikulska (KM), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Przy stole siedzą: Dorota Skrzypek - I Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Zdzisław Sipiera - Wojewoda Mazowiecki oraz Jacek Całus - przewodniczący WRDS, który wita zebranych Dorota Skrzypek - I...
Siedzący za stołem członkowie WRDS przysłuchują się wystąpieniom Członkowie WRDS...

Dialog społeczny jako instrument rządzenia nowoczesnym państwem, stopień wdrożenia reformy systemu edukacji oraz podsumowanie ostatniego posiedzenia Zespołu roboczego ds. ochrony zdrowia to najważniejsze omawiane tematy.

 

Dobry dialog to nowoczesne państwo

Podczas spotkania dr Rafał Towalski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wyjaśnił, że jakość dialogu społecznego ma fundamentalne znaczenie dla funkcjonowania i zarządzania nowoczesnym, demokratycznym państwem. Podkreślił także, że na decyzje zarówno polityków, jak i korporacji mają duży wpływ różnego rodzaju ruchy społeczne, a dialog jest niewątpliwie elementem kultury politycznej.

 

O systemie edukacji

Przedstawiciele WRDS zapoznali się też z informacjami na temat stanu wdrożenia reformy systemu edukacji. Omówili je przedstawiciele Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie, samorządów oraz organizacji skupiających rodziców. Podczas dyskusji zwrócono uwagę na problem dotykający części mazowieckich placówek, związany z przepełnieniem szkół, brakiem odpowiednio wyposażonych pracowni przedmiotowych i bibliotek, a także migracją uczniów do szkolnictwa niepublicznego. WRDS zapoznała się także z informacjami na temat funkcjonowania  planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego.

 

Ostatnie posiedzenie

Spotkaniu w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie po raz ostatni przewodniczył Jacek Całus – Prezes Zarządu Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza. W kolejnym roku tę zaszczytną, społeczną funkcję będzie sprawował Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 369

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.