Aktualności

Co z dialogiem w PAŻP?

2021.06.29 13:05
Autor: Magdalena Węgrzecka (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Ekran podzielony na uczestnikow posiedzenia Posiedzenie Prezydium WRDS...
Uczestnicy spotkania na ekranie laptopa POsiedzenie odbyło się...

Trudności w prowadzaniu dialogu i współpracy partnerów społecznych w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej były tematem posiedzenia prezydium WRDS z udziałem członków Zespołu roboczego
ds. rozwoju dialogu, które zostało zorganizowane celem przeanalizowania aktualnej sytuacji w jednostce, z uwzględnieniem kultury dialogu społecznego.

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Związku Zawodowego Pracowników Służb Ruchu Lotniczego i Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego.

Brak porozumienia

Prezes PAŻP Janusz Janiszewski wyjaśnił, że w jednostce prowadzony był, jest i będzie dialog społeczny ze wszystkimi przedstawicielami pracowników, w tym ze związkami zawodowymi, bez względu na ich nastawienie do pracodawcy. Zaznaczył ponadto, że mimo kryzysu gospodarczo-ekonomicznego, żaden z pracowników nie został pozbawiony miejsca pracy z powodu panującej epidemii. Dodał też, że podstawowym zadaniem agencji jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu lotniczym.

Przedstawiciele zaproszonych związków zawodowych sytuację w jednostce postrzegają odmiennie. Twierdzą, że dialog jest pozorny i nie dotyczy spraw pracowniczych.

Przewodniczący WRDS zaproponował stronom zaangażowanie osoby z misją dobrej woli, celem uzyskania porozumienia między pracodawcą, a stroną związkową w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Liczba wyświetleń: 87

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.